Niesamowity miesiąc Michaeli Kiersch w Margalefie

Michaela Kiersch na "Era Vella" 9a; fot. Emily Trombly

28-letnia Michaela Kiersch zdecydowała się spędzić sezon jesienny w hiszpańskim Margalefie. Powrót do Katalonii po spektakularnym, wiosennym sukcesie na La Rambli 9a+ w Siuranie (drugie kobiece powtórzenie tej drogi po Margo Hayes i Chaehyun Seo) okazał się słuszną decyzją, bo sportowa forma Amerykanki wręcz eksplodowała – efektem czego jest imponujący wręcz wykaz przejść. W ciągu 4 tygodni Kiersch pokonała m.in. takie klasyki rejonu jak Era Vella 9a, Victimes del futur 9a i Coma sant pere 8c+.

Tak jak pisaliśmy na wstępie, był to już drugi kataloński trip Michaeli Kiersch w tym roku. Wiosną poświęciła miesiąc czasu pracując nad La Ramblą, tym razem postanowiła zmienić taktykę i zamiast poświęcić cały wyjazd na trudny projekt, skupiła się na szybkim RP i on sightach. Jak sama przyznała, były to jej najlepsze tygodnie w jej dotychczasowej karierze, ale nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że prawdopodobnie żadna kobieta w historii nie zgromadziła w tak krótkim czasie tak imponującej listy przejść!

Zobaczcie zresztą sami jak prezentują się jesienne, katalońskie zdobycze Michaeli Kiersch:

9a:

Era Vella (RP)
Victimes del futur (RP)

8c+:

Coma sant pere (RP)

8c/+:

Zipayorik ez! (RP)

8b+:

Flash over (RP)
Aitzol (RP)
Via del Quim (RP)

8b:

Niña mala (2 próba)

8a+:

El mañaneo (2 próba)
La Guitarra (2 próba)
El fustigador (RP)
Cubata chupito 3 euros (RP)

8a:

Samba si, Arbeit no (OS)
La Perdonavidas (OS)
Hard crit (flash)
Mortal kombat (flash)
Freeman (2 próba)
La sombra del viento (2 próba)
Dando brea (2 próba)
Meconi (RP)

***

Na marginesie dodamy jeszcze, że Michaela po powrocie do ojczyny ani myśli odpoczywać – zamiast tego skupia się teraz na boulderingu – w ostatnim tygodniu zapisała na swoim koncie przejście After Hours (8B) w kanionie Huntington (Utah). Z tym wymagającym problemem rozprawiła się w ciągu raptem jednej sesji. Wytrzymałościowe drogi w Margalefie nie uszczupliły więc Jej siły, a wręcz przeciwnie!

Gratulujemy i czekamy na więcej – coś czujemy, że jeszcze będzie o niej głośno w tym roku!

Źródło: planetmountain.com

Booking.com