Nove Mesto na Morave – Znamy wyniki Pucharu Świata Cross Country MTB 2022

Zakończył się tegoroczny wyścig Pucharu Świata Cross Country MTB w Nove Mesto na Morave. Wyniki dla świata sportu nie są zaskoczeniem. Emocji jednak w czasie ostatniego weekendu nie brakowało, tym bardziej że zawodnicy ścigali się po nowej, wyremontowanej trasie. Wyścig odbył się w dniach 13-15 maja.

Miłośnicy MTB trasę w Nove Mesto na Morave, w Czechach, uważają za jedną z najciekawszych i najbardziej atrakcyjnych. Aby ukończyć wyścig, należało przejechać na rowerze MTB 9 okrążeń w przypadku kobiet i 11 w przypadku mężczyzn. Tegoroczny tor, pomimo że był wyremontowany to i tak stanowił wyzwanie dla uczestników wyścigu. Nie wszyscy startujący dojechali do mety. Najczęściej wycofywali się po piątym okrążeniu.

Na karcie tegorocznej edycji wyścigu, na pierwszych miejscach zapisali się Jolanda Neff z czasem 21:01 i Luca Schwarzbuer 22:40. Polak, Bartłomiej Wawak, do mety dojechał  dwudziesty dziewiąty. Jego czas wyniósł 22:57. W Albstadt, w elicie kobiet CDM, pierwsza była Rebecca Macconell z czasem 1:21:17, a w elicie mężczyzn Tom Pidcock 1:21:19.

Booking.com