Nowa atrakcja gminy Sanok. Powstaną nowe miejsca rekreacyjno-turystyczne nad stawami w Hłomczy

https://pixabay.com/pl/photos/%C5%82odzie-rowery-wodne-zrelaksowa%C4%87-si%C4%99-932261/

Podpisano porozumienie dotyczące zagospodarowania prawie 17 hektarów nad stawami w Hłomczy, w gminie Sanok. Mają tam powstać nowe miejsca rekreacyjno-turystyczne.

To dobra wiadomość zarówno dla mieszkańców gminy, jak i odwiedzających ją turystów. Do tej pory stawy były oblegane głównie przez wędkarzy, teraz będą mogli skorzystać z nich także seniorzy i rodziny z dziećmi. Również dla przyjezdnych ma być to nie lada atrakcja. Odbywać się tu będą imprezy i koncerty. Powstanie w tym celu amfiteatr. Po stawach będzie można pływać rowerami wodnymi i kajakami. Nie zabraknie też miejsc piknikowych, grillowych, a także placów zabaw dla najmłodszych. Na nowych plażach będzie można nie tylko się poopalać, ale też pograć w piłkę. Miłośnicy pięknych widoków będą mogli zaś podziwiać panoramę okolic w nowo powstałej wieży widokowej, a zmotoryzowani będą mieli do dyspozycji parking. O wędkarzach też nie zapomniano. Dla nich również będzie miejsce.

Niestety, pomimo iż w teorii pięknie to wszystko wygląda, w praktyce nowe centrum rekreacyjno-turystyczne nad stawami w Hłomczy, nie powstanie tak szybko. Jego realizację zaplanowano bowiem do końca 2028 roku.

Booking.com