Nowości narciarskie na Jaworzynie Krynickiej

Zima na początku grudnia tego roku pozwoliła na otwarcie sporej części ośrodków narciarskich. Narciarze i snowboardziści mają do wyboru różnorodne trasy i ośrodki. Jednym z nich jest ten na Jaworzynie Krynickiej. W tym roku możemy spotkać tu kilka nowości. Sprawdźcie i oceńcie sami, czy warto tu przyjechać.

Przede wszystkim na Jaworzynie Krynickiej w tym roku udostępniono nową, łatwą trasę narciarską w kolorze niebieskim. Znajduje się ona na samym szczycie. Jej kąt nachylenia wynosi 15%. Ma 450 metrów długości i około 35-40 metrów szerokości. Obsługiwana jest przez 4-osobową kolej krzesełkową. Otwarto również Leśną Nartostradę „Dookoła Świata”, której długość wynosi 2 kilometry, a także 900-metrowy tor skicrossowy, z którego mogą korzystać osoby w każdym wieku. Na trasie nr 2 powstał natomiast 350-metrowy slalom z pomiarem czasu.

Ponadto ośrodek narciarski został wyposażony w nową 4-osobową kolej z niebieskimi osłonami przeciwwietrznymi, która porusza się z prędkością 5 m/s. Dzięki nowoczesnym zabezpieczeniom nie wypadną z niej nawet dzieci. Warto zwrócić uwagę również na nowo powstały punkt widokowy z 2,5-metrową ławką w kształcie serca.

W ośrodku od tego roku działają dwa nowe ratraki oraz jest nowe oświetlenie LED na trasach 6 i 6s. Chcąc polepszyć warunki na trasach, zamontowano także nowy, lepszy system naśnieżania. Czy spełni swą funkcję? Oceńcie sami i koniecznie dajcie nam znać, jak się podobają Wam zmiany w tym miejscu.

Mapka PKL

pkl

Booking.com