prorock

Ochota na Dolny Śląsk. Spotkajmy się w Warszawie na pikniku

Stolica Polski 17 czerwca udostępni swe tereny dla Dolnego Śląska. To niebywała okazja dla tych, którzy nie wiedzą co robić podczas tegorocznego urlopu. Być może zainteresuje Was kultura tego regionu i postanowicie wakacje spędzić w górach.

Wydarzenie Ochota na Dolny Śląsk prezentujące walory tego województwa odbędzie się 17 czerwca w Parku Szczęśliwickim, w dzielnicy Ochota w Warszawie. Rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 12.00. Na poszczególnych stoiskach będziecie mogli spotkać się między innymi z:

  • pracownikami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego;
  • przedstawicielami Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej;
  • przedstawicielami Zamku Książ.

Oprócz możliwości poznania walorów Dolnego Śląska, jego historii i ciekawych miejsc, wydarzenie pozwoli nawiązać także kontakty biznesowe.

Ponadto nie zabraknie różnorodnych atrakcji. Przedstawiona zostanie np. historyczna poczta Zamku Książ sprzed 700 lat. Dzięki grupom tanecznym zapoznacie się z tańcem irlandzkim. Nie zabraknie też aktywności fizycznych, gier i zabaw dotyczących Nordic Walking. Oczywiście pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Studio wokalne im. Jerzego Wasowskiego z Ośrodka Kultury Ochoty zadba natomiast o oprawę muzyczną i zaszczyci wszystkich gości swoim koncertem. Emocji i odpowiednio dużego wyrzutu adrenaliny dostarczy najstarsza szkoła samochodowa w Polsce. Będzie tor przeszkód, alkogogle, symulacje wypadku drogowego.

To właśnie na Dolnym Śląsku znajduje się najwięcej zamków i pałaców w Polsce, najwięcej uzdrowisk i jeszcze więcej tajemnic, które wciąż czekają na odkrycie. Zapraszamy zatem w podróż do krainy historycznych podziemi oraz do zdobywania malowniczych szczytów górskich […] Każdy odwiedzający będzie mógł dowiedzieć się o atrakcjach regionu (a przyjedzie nas razem ponad 40 podmiotów!), wziąć udział w warsztatach, konkursach, a także poznać kulturę województwa dolnośląskiego” – zachęca Organizator wydarzenia. Jest nim Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Booking.com