Od poniedziałku znowu będzie można zwiedzać Spichlerz w Kuźnicach

tpn.pl

W poniedziałek, 14 sierpnia, o godzinie 18.00 Tatrzański Park Narodowy ponownie otworzy drzwi Spichlerza w Kuźnicach. Z tej okazji oprócz wernisażu dla Gości przygotowano również piknik.

Tatrzański Park Krajobrazowy ponownie udostępni do zwiedzania Spichlerz w Kuźnicach. Uroczyste otwarcie nastąpi w poniedziałek o godzinie 18.00. Dla Gości w tym dniu przygotowano nie lada atrakcje. Jedną z nich będzie piknik, ponieważ, jak przypominają nam pracownicy TPN, miejsce to od zawsze powiązane było z jedzeniem.

W Spichlerzu zawsze było jedzenie. W budynku tym, stojącym w Kuźnicach nieco na uboczu, przechowywano ziarno. Jego ściany otulały więc to, co było pokarmem dla mieszkańców tego miejsca przez wiele dziesięcioleci. Korzystały z niego na pewno wychowanki szkoły Domowej Pracy Kobiet wraz ze swoją założycielką – hrabiną Jadwigą Zamoyską. Setną rocznicę Jej śmierci obchodzimy w tym roku”.

I właśnie ze względu na tę okrągłą rocznicę zorganizowano również wystawę poświęconą tej wyjątkowej kobiecie. Przypomina ona, że Zamoyska była jedną z nas, po prostu Jadzią, pomimo swej wyjątkowości oraz szerokiej działalności społecznej.

Wystawa, którą dla Was przygotowaliśmy, oparta jest na myśli, że to, co ważne, przetrwa właśnie w tym, czym nakarmimy świat”podaje TPN.

Wernisaż urozmaicą podcasty pt.: „Szkoła życia”, których autorem jest Bartek Solik.

Zwiedzanie Spichlerza jest bezpłatne.

Booking.com