Kiedy otwarcie tunelu na Zakopiance? To najnowocześniejszy tunel samochodowy w Polsce

Być może już sobotę nastąpi wielkie otwarcie tunelu na Zakopiance. Obiekt „przeszedł” pomyślnie wszystkie testy i podobno może już zostać oddany do użytku publicznego.

Wstępne otwarcie tunelu na Zakopiance zaplanowano na sobotę 11 listopada. Nie podano jednak tej daty oficjalnie. Czy zatem faktycznie GDDKiA odda go w tym dniu do użytku publicznego? Miejmy nadzieję, bowiem już kilkukrotnie zmieniano termin wydarzenia, a oficjalna wersja brzmi, „w listopadzie”. Pierwotnie zaplanowano, że pierwsze auta będą mogły już nim jeździć od początku stycznia tego roku, prace miały bowiem być zakończone do końca grudnia 2021. Kolejne otwarcie zaplanowano w lutym br., a następne na koniec czerwca. Przyczyną takiego stanu oczywiście były wypadki losowe, niezależne od wykonawcy. Tłumaczono się pandemią, złymi warunkami pogodowymi, sporą ilością pracowników na L4.

Tunel na Zakopiance łączy Skomielną Białą z Naprawą. Jego długość wynosi 2 kilometry i powstał w masywie Małego Lubonia. Przeprowadzone w ostatnich dniach testy sprawdzające jego bezpieczeństwo wypadły pomyślnie. Podczas zaaranżowanego wypadku autobusowego z 30. pasażerami, służbami ratowniczymi i pożarem wykazały, że w tunelu na Zakopiance akcje ratunkowe będzie można przeprowadzać szybko, sprawnie i przede wszystkim skutecznie.

Booking.com