prorock

Otwarcie wystawy fotograficznej z okazji 70-lecia GOPR w Sudetach

Rok 2022 w województwie dolnośląskim został ustanowiony rokiem Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. 70 lat temu założono w tym regionie jego sudecki oddział. Z tej okazji, 5 września, o godzinie 16.00 w Karpaczu zostanie otwarta wystawa fotograficzna zatytułowana Razem na ratunek – GOPR Grupa Karkonoska. Jej autorem jest Daniel Antosik.

Daniel Antosik to doświadczony dziennikarz i fotograf. Jest także autorem kilkudziesięciu wystaw fotografii. Tym razem jego prace będzie można oglądać w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu. Wystawa Razem na ratunek – GOPR Grupa Karkonoska powstała z okazji 70-lecia Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Sudetach.

Rok 2022 Sejmik Województwa Dolnośląskiego drogą rezolucjo ustanowił rokiem Ratownictwa Górskiego w Sudetach. Decyzję podjęto w związku z powstaniem 70 lat temu oddziału GOPR. SOPR powołano dokładnie 15 grudnia 1952 roku. Wydarzenie miało miejsce w schronisku Samotnia. Prezesem jednostki został pan Tadeusz Steć.

Obecnie GOPR w tym rejonie podzielono na dwie grupy, Sudecką i Karkonoską. Łącznie bezpieczeństwo turystów w górach zabezpiecza 38 ratowników zatrudnionych na etaty. Ich szeregi zasilają również ratownicy ochotnicy. Jest ich 307.

Booking.com