prorock

Otwarto pierwszy stok narciarski w tym roku

W Bukowinie Tatrzańskiej otwarto już w tym roku stok narciarski. Wyciąg ruszył, jako pierwszy w tym roku. Jak podaje TOPR, w Tatrach już od kilku dni panują warunki zimowe.

Warunki w Tatrach

TOPR ostrzega, że w Tatrach panują warunki zimowe, a powyżej 1900 m n.p.m. występuje I stopień zagrożenia lawinowego. Skały pokryte są lodem i cienką warstwą śniegu. Ratownicy podkreślają, że w takich uwarunkowaniach poruszanie się po górach wymaga dużych umiejętności. Wyprawy turystyczne są obecnie niewskazane.

Pierwszy stok narciarski już otwarty

Turyści jednak nie powinni narzekać. Śnieg i mróz sprzyjają bowiem do uprawiania narciarstwa. W tym roku w Tatrach dzięki opadom śniegu ruszył już pierwszy wyciąg na Bukowinie Tatrzańskiej. Miłośnicy sportów zimowych od niedzieli 20 listopada, mogą korzystać ze stoku UFO. Jego właściciel podczas rozmowy z PAP mówił: „Dzięki mrozom możemy śnieżyć już od trzech dni. Dodatkowo spadł naturalny śnieg i udało nam się zgromadzić odpowiednią warstwę białego puchu. Stok jest przygotowywany ratrakiem”. Od niedzieli do wtorku można było korzystać z połowy stoku, a od dziś ma być do dyspozycji turystów już cały.

UFO jest stokiem orczykowym i posiada 400 m długości. Znajduje się na zboczu Wierchu Olczańskiego.

Kiedy otworzą kolejne stoki narciarskie?

W najbliższym czasie mają zostać otwarte kolejne wyciągi. Na początku grudnia udostępnienie tras planują m.in. Kotelnica w Białce Tatrzańskiej, Biały Jar w Karpaczu, Zieleniec Sport Arena oraz Ski Arena Szrenica w Szklarskiej Porębie.

Jak podało PAP, narciarze w tym roku muszą liczyć się ze wzrostem cen o około 20% w porównaniu do roku 2021, zarówno jeśli chodzi o całodniowe skipassy, jak i karnety. PKL obiecuje jednak, że w ich ośrodkach będzie można kupić skipassy nawet w zeszłorocznych cenach, aczkolwiek trzeba to zrobić przez internet i dużo wcześniej. „Zapraszamy narciarzy na trasy wszystkich ośrodków Grupy PKL. Zachęcamy do wcześniejszego zaplanowania wyjazdu w góry i skorzystania z cen przedsprzedażowych w sklepie internetowym PKL. Dostępne będą skipassy w cenach porównywalnych do poprzedniego sezonu” – mówi jeden z członków zarządu PKL, Patryk Białokozowicz.

Booking.com