Otwarto żółty szlak łącznikowy na Połoninę Wetlińską w Bieszczadach

W środę, 2 sierpnia, ponownie otwarto żółty szlak prowadzący na Połoninę Wetlińską. Prace remontowe jednak się jeszcze nie zakończyły. Będą ponownie prowadzone we wrześniu.

Bieszczadzki Park Narodowy ponownie udostępnił turystom możliwość dojścia na Połoninę Wetlińską żółtym szlakiem łącznikowym. Przypomnijmy, że zamknięto go na początku lipca (10.07). Niedostępny był odcinek o długości 1,5 km, prowadzący od skrzyżowania ze szlakami czarnym oraz zielonym, aż do schronu Chatka Puchatka.

Wprawdzie remont się jeszcze nie zakończył, ale będzie kontynuowany dopiero we wrześniu. Wyłącznie od poniedziałku do piątku. Ponadto turyści nadal mogą cały czas korzystać z zielonego szlaku łącznikowego, który prowadzi do GSB.

Władze Bieszczadzkiego Parku Narodowego podkreślają, że remontowany żółty szlak jest bardzo istotny: „Dokończenie remontu jest istotne ze względu na to, iż szlak ten jest w części trasą ratowniczą GOPR, trasą służącą celom p.poż., trasą serwisową dla urządzeń telekomunikacyjnych meteorologicznych ulokowanych na szczycie”.

Booking.com