prorock

Pensjonaty w Kościelisku, a może jednak hotel? Sprawdź, dlaczego warto postawić na wyższy standard pobytu [sponsorowany]

Pensjonaty oraz prywatne kwatery od lat cieszą się popularnością wśród osób planujących wypad pod Tatry, szczególnie z rodzinami. Hotele były do niedawna zarezerwowane głównie dla bardziej zamożnych turystów, jednak obecnie wygląda to zupełnie inaczej. W ostatnich latach pojawiło się wiele hoteli, które stanowią konkurencję dla pensjonatów, oferując wyższy standard pobytu w naprawdę przystępnych cenach. Jeśli więc planując pobyt pod Tatrami rozglądasz się za ciekawymi ofertami pensjonatów w Kościelisku, to skorzystaj z naszej wskazówki i rozważ zarezerwowanie pokoju w hotelu.

Dużo lepszy standard

Różnice między hotelem a pensjonatem są widoczne gołym okiem i wynikają przede wszystkim z faktu, iż hotele podlegają kategoryzacji. Pisząc prościej: aby obiekt noclegowy mógł być nazywany hotelem, musi spełnić pewne wymagania odnośnie do np. wyposażenia pokoi czy oferowanego standardu.

Jest to ważna informacja dla osób, które oczekują naprawdę komfortowego pobytu i nie chcą się zamartwiać tym, czy to, co zastaną na miejscu będzie odpowiadać ich potrzebom. Wybierając hotel zamiast standardowego pensjonatu w Kościelisku możesz mieć pewność zachowania standardu wynikającego z klasy obiektu (określonej liczbą przyznanych gwiazdek).

Praktyczne udogodnienia

Podczas pobytu w hotelu można skorzystać z rozwiązań, które nie zawsze są dostępne w pensjonatach, zwłaszcza tych niższej klasy. Można tutaj wymienić takie udogodnienia jak m.in.:

  • Możliwość uregulowania należności kartą, telefonem, zegarkiem czy BLIK-iem (z czego korzysta coraz więcej osób);
  • Dostęp do bezpłatnego i szybkiego Wi-Fi;
  • Lobby bar serwujący koktajle, ciepłe i zimne napoje czy desery;
  • Bezpłatny, bezpieczny parking na terenie hotelu.

Jeśli są to dla Ciebie istotne udogodnienia, to masz konkretne powody, dla których warto zdecydować się na pobyt w hotelu.

Lokalizacja

Hotele z reguły są zlokalizowane w najatrakcyjniejszych punktach w danej miejscowości, co ma tę zaletę, że goście zyskują bezpośredni, szybki dostęp np. do sklepów, miejsc rozrywki czy – w przypadku Podhala – najważniejszych szlaków tatrzańskich i ośrodków narciarskich.

Jeśli zależy Ci na dogodnej lokalizacji, blisko Zakopanego, a jednocześnie z dala od harmidru tego miasta i tłumów turystów, to pobyt w hotelu w Kościelisku będzie bardzo dobrym wyborem.

Wybierając hotel koniecznie zwróć uwagę na to, czy można się z niego szybko dostać np. na baseny termalne, do Zakopanego, do najpiękniejszych tatrzańskich dolin czy Morskiego Oka. Warto postawić na obiekt zapewniający dobrą komunikację z regionem Podhala i jego największymi atrakcjami.

Oferta SPA

Dobrej klasy hotele często oferują dostęp do strefy SPA, czego oczekuje coraz więcej turystów przyjeżdzających pod Tatry. Jeśli marzy Ci się bardzo komfortowy pobyt, w ramach którego masz możliwość skorzystania z jacuzzi czy sauny, to zrezygnuj ze standardowego pensjonatu w Kościelisku na rzecz hotelu.

Dostęp do strefy SPA przekłada się na znacznie wyższy komfort gości. Można się w niej zrelaksować, odpocząć po całym dniu na nartach czy trekkingu po górach, a przy okazji zadbać o swój dobrostan. Co ważne, do strefy przejdziesz w szlafroku prosto z pokoju, co jest bardzo wygodne.

Więcej o tym, dlaczego planując pobyt pod Tatrami warto wybrać hotel zamiast pensjonatu, przeczytasz w artykule na stronie internetowej https://www.ecotatry-hotel.pl/blog/pensjonat-w-koscielisku-tym-razem-postaw-na-pobyt-w-hotelu/.

Który hotel w Kościelisku jest godny polecenia?

W samym Kościelisku znajduje się tylko jeden hotel – na szczęście bardzo dobrej klasy, cieszący się świetnymi opiniami i rekomendowany przez większość odwiedzających go gości. Mowa o Hotelu Eco Tatry.

Ten trzygwiazdkowy obiekt oferuje pobyty ze śniadaniami w komfortowych, w pełni wyposażonych pokojach, urządzonych w nowoczesnym stylu z gustownymi elementami góralskimi. Aktualną ofertę pobytową znajdziesz na stronie internetowej hotelu, na której możesz również wygodne zarezerwować pokój w wybranym terminie – https://www.ecotatry-hotel.pl/.

Booking.com