Pierwsza pomoc w górach. W Sudetach zamontowano pierwszą Apteczkę na Szlaku

https://pixabay.com/pl/photos/apteczka-austria-niemcy-szwajcaria-4535157/

W Sudetach zamontowano pierwszą Apteczkę na Szlaku. Jest ona częścią projektu „Stowarzyszenia Apteczka na Szlaku”. Docelowo w Sudetach ma ich jeszcze zawisnąć 19.

20 wyposażonych apteczek ma zostać zamontowanych w Sudetach. Pierwsza już jest. Możecie ją znaleźć w Górach Izerskich, w pobliżu drewnianych wiat, przy Drodze Kwarcowej. Jeśli więc będziecie potrzebowali skorzystać ze środków opatrunkowych bądź zestawu do RKO, to znajdziecie w niej m.in. koc ratunkowy, maseczkę do sztucznego oddychania, ogrzewacze, plastry, chusty, wodę utlenioną. Jak zapewnia Karkonoski Park Krajobrazowy, apteczka będzie regularnie sprawdzana i uzupełniana, jednak turyści, którzy z niej skorzystają, proszeni są o taką informację. Ułatwi to szybkie, ponowne jej zaopatrzenie w brakujące środki.

Apteczki, które mają być rozlokowane w Sudetach to projekt „Stowarzyszenia Apteczka na Szlaku”. Odpowiadać za ich zawartość będzie Dolnośląskie Centrum Sportu, DCS Jakuszyce. Karkonoski Park Krajobrazowy zadeklarował, że włączył się w akcję.

Fot. SM KPN

Booking.com