prorock

Piotr Krzyżowski udaje się w Himalaje. Będzie zdobywał Nanga Parbat

https://pixabay.com/pl/photos/nanga-parbat-g%C3%B3ra-sklep-%C5%9Brednica-7626861/

7 czerwca himalaista Piotr Krzyżowski udaje się do Pakistanu. Jego celem jest zdobycie kolejnego, czwartego już ośmiotysięcznika. Ma nim być Nanga Parbat.

26 marca Piotr Krzyżowski oraz Radosław Woźniak na Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, opowiadali o swych wspinaczkach na Broad Peak i K2. Odbyło się to bez pomocy tragarzy i bez wspomagania tlenem z butli. 7 czerwca, Krzyżowski udaje się do Pakistanu, aby zawalczyć o swoje kolejne marzenie, tj. stanąć na szczycie Nanga Parbat. W tym przypadku również planuje wspiąć się na szczyt bez tlenu i pomocy tragarzy wysokościowych. Wspinać się będzie wraz z Alim Olszańskim. Snowboardzista chce zjechać z góry na desce. Wejście na szczyt mężczyźni zaplanowali drogą Kirschoffera.

Piotr Krzyżowski sam o sobie mówi „Jestem zwyczajnym człowiekiem, mężem i ojcem”. Mimo dwóch ostatnich ról, bardzo ważnych i niosących ze sobą ogrom odpowiedzialności za innych ludzi, mężczyzna nie rezygnuje ze swojej pasji, wspinaczki w górach wysokich. Na swoim pierwszym ośmiotysięczniku stanął w lipcu 2021 roku. Był to Gaszerbrum II. Rok później wspiął się na K2 i Broad Peak. Zdobycie obu szczytów zajęło mu raptem 9 dni.

Booking.com