Planujesz weekend w górach? Uważaj na przestój kolei linowych

Jeśli planujesz najbliższe weekendy poświęcić górom, musisz wziąć pod uwagę przeglądy techniczne i przestój kolei linowych. Część z nich będzie bowiem wyłączona z ruchu turystycznego. Sprawdź, gdzie i kiedy nie skorzystasz z tej atrakcji.

Polskie Koleje Linowe zaplanowały pozimowy przegląd swoich kolejek. Wiąże się to oczywiście z zapewnieniem turystom bezpieczeństwa podczas korzystania z nich w okresie wiosennym i letnim. Niestety, także i z tym, że przez jakiś czas będą one nieczynne. Tym samym turyści, chcąc podziwiać panoramę z najpopularniejszych w górach szczytów, będą musieli dostać się na nie o własnych siłach, pieszo. Na szczęście koleje będą one wyłączane etapami i partiami. Dzięki temu będzie można zaplanować urlop tak, aby móc zapewnić sobie i dzieciom tę wyjątkową atrakcję.

Dyrektor ds. techniczno-operacyjnych PKL zapewnia:

W ośrodkach Grupy PKL oprócz codziennej, tygodniowej i miesięcznej kontroli systemów zabezpieczeń – zarówno po sezonie zimowym jak i letnim – przeprowadzamy techniczne prace serwisowe i konserwacyjne. W ten sposób dbamy nie tylko o standardy naszych urządzeń, ale przede wszystkim o komfort naszych klientów”.

Zatem gdzie i kiedy zaplanowano przestój kolei linowych? O to harmonogram prac serwisowych:

13-31 marca – Kolej Linowa Solina

20-31 marca – Ośrodek na Górze Żar

27 marca – 7 kwiecień – Ośrodek Palenica w Szczawnicy

11-27 kwietnia – Góra Parkowa w Krynicy-Zdrój oraz PKL Mosorny Groń w Zawoi

11-28 kwietnia – Jaworzyna Krynicka

17-21 kwietnia – Kolej linowa na Gubałówkę

8-24 maja – Kasprowy Wierch.

Booking.com