Po 27 latach wróciły pociągi do Świeradowa-Zdroju

https://pixabay.com/pl/photos/poci%C4%85g-tory-transport-lokomotywa-1506645/

Mieszkańcy oraz Władze Świeradowa-Zdrój świętowali po 27 latach powrót kolei do ich miasta. Uroczyste przywitanie pierwszego pociągu miało miejsce 7 grudnia. Regularne składy przewożące pasażerów, pojawią się na trasie Gryfów Śląski-Świeradów-Zdrój już 10 grudnia.

Po 27 latach na stację w Świeradowie-Zdroju 7 grudnia br. wjechał pierwszy pociąg. Witany był przez władze miasta, mieszkańców oraz Orkiestrę Reprezentacyjną PGE oddział elektrownia Turów. Pociąg będzie kursował na trasie Gryfów Śl. – Mirsk – Świeradów-Zdrój. Jak podają Koleje Dolnośląskie, to najważniejsza zmiana zaplanowana w rozkładzie jazdy w 2024 roku.

Ostatni pociąg pasażerski wyjechał ze Świeradowa-Zdroju 27 lat temu. Młodsi miłośnicy kolei nie pamiętają więc, że kiedyś w Izery można było przyjechać pociągiem do jednej miejscowości, a po górskiej przechadzce wrócić z drugiej. Od 10 grudnia 2023 roku będzie to ponownie możliwe. Szklarską Porębę i Świeradów-Zdrój dzieli około 20 kilometrów piechotą, co dla fanów górskich przechadzek jest dość niewymagającym dystansem. Lubiący mniej aktywne wycieczki będą mogli korzystać z uroków pięknego Świeradowa-Zdroju na miejscu przez cały dzień. Miejscowość zostanie połączona dziewięcioma parami pociągów, które umożliwią komfortową podróż w kierunku Jeleniej Góry, Zgorzelca (Goerlitz), Legnicy czy Wrocławia” – możemy przeczytać w komunikacie Kolei Dolnośląskich.

Warto też wspomnieć, że Dworzec w Świeradowie-Zdroju został wpisany do rejestru zabytków.

Booking.com