Pod koniec września nastąpi uroczyste otwarcie Ośrodka Edukacji Ekologicznej z Muzeum Przyrodniczym w Bieszczadach

https://pixabay.com/pl/photos/ry%C5%9B-zwierz%C4%99-dzikiej-przyrody-%C5%BCbik-275982/

Na koniec września zaplanowano uroczyste otwarcie Ośrodka Edukacji Ekologicznej z Muzeum Przyrodniczym w Ustrzykach Dolnych. Wydarzenie powiązano bowiem z konferencją z okazji 50-lecia działalności Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Jak podaje Bieszczadzki Park Narodowy, Ośrodek Edukacji Ekologicznej z Muzeum Przyrodniczym w Ustrzykach Dolnych, jest jednym z najcenniejszych obiektów w Polsce. W ostatnim czasie obiekt unowocześniono. Są trzy poziomy ekspozycyjne. Ponadto wymieniono pokrycie dachowe, a także wykonano termomodernizację. Nie zapomniano też o poprawie estetyki otoczenia.

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania indywidualnego (mamy audioprzewodniki) lub grupowo (tu zachęcamy do korzystania z licencjonowanych przewodników lub pracowników Parku). W obiekcie można skorzystać z kawiarni oraz nabyć pamiątki Parku. A dzieci zapraszamy do „Dzikiego Królestwa Rysia Pędzelka” – zachęca do odwiedzenia tej placówki edukacyjnej Bieszczadzki Park Narodowy.

Do końca października otwarte jest od wtorku do soboty od 9.00 do 17.00, a w wakacje dodatkowo też w niedzielę od 9.00 do 14.00.

Co warto zobaczyć w tym miejscu? Od 2022 roku wiele się zmieniło wewnątrz placówki. Na parterze znajduje się sala wystaw czasowych. Na I piętrze zaś, jest Jaskinia Czasu. Ponadto piętro to podzielono na strefy: geologiczną oraz historyczno-turystyczną. Zapoznacie się tu między innymi z warunkami klimatycznymi Bieszczad oraz występującymi w nich zjawiskami pogodowymi. Posłuchacie legend i zobaczycie, jak wyglądała prawdziwa bojkowska chata. Są zdjęcia, makiety, aplikacje, mapy. Piętro II zaprasza najmłodszych do Dzikiego Królestwa rysia Pędzelka. To strefa zabaw i gier edukacyjnych bohatera książeczki „Przygoda wielkiego rysia Pędzelka”.

Pomimo iż Muzeum otwarto i udostępniono do zwiedzania turystom, to uroczystości inauguracyjne po zakończeniu modernizacji zewnętrznych jego części, zaplanowano na koniec września. Zostaną połączone z konferencją z okazji 50-lecia działalności Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

 

Booking.com