prorock

Polak spadł podczas wspinaczki na Trzy Kopy

Polak spadł po Słowackiej stronie Tatr podczas wspinaczki na Trzy Kopy. Do wydarzenia doszło w minioną sobotę, po południu. W akcji ratunkowej wzięło udział 22 ratowników górskich. Pomimo ciężkiego stanu Polak przeżył.

W sobotę 09.07. 2022, w godzinach popołudniowych grupa Polaków próbowała zdobyć Trzy Kopy po słowackiej stronie Tatr. Jeden z uczestników wspinaczki odpadł z grani i spadł kilkadziesiąt metrów. Zawiadomiono Horska Zachranna Sluzba, w akcji ratunkowej wzięło udział 22 ratowników górskich, którzy udzielili na miejscu pierwszej pomocy. Następnie poszkodowanego przetransportowano na noszach KONG za pomocą techniki linowej do miejsca, z którego został zabrany helikopterem do szpitala. Pomimo ciężkiego stanu i licznych obrażeń poszkodowany przeżył.


Warning: DOMDocument::load(): I/O warning : failed to load external entity "/home/klient.dhosting.pl/proadventue/twojegory.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-plugins-feed-ads/cache/26_03_2023_feed.xml" in /home/klient.dhosting.pl/proadventue/twojegory.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-plugins-feed-ads/src/WpPluginsFeedAds.php on line 46