Polska delegacja TOPR na międzynarodowym kongresie górskich służb ratunkowych

Czteroosobowa delegacja Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wzięła udział w międzynarodowym kongresie służb ratunkowych. Co więcej, polscy ratownicy przygotowali dla swych zagranicznych kolegów dwie prelekcje.

W połowie października w Szwajcarii, w Montreux odbył się międzynarodowy kongres górskich służb ratowniczych. Jak podało Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Polskę reprezentowały cztery osoby, należące do tej grupy. W sumie w zjeździe wzięło udział ponad 400 osób, które przybyły na zjazd z 35 krajów świata. Polacy nie tylko byli słuchaczami, ale sami również wygłosili dwa wykłady dla swych zagranicznych kolegów. Dotyczyły one jesieni ubiegłego roku i ciężkich zachorowań kardiologicznych u turystów w tym czasie, jak również opisu studium przypadku, jaki miał miejsce na początku tego roku, z udziałem turystów, którzy utknęli na Kopie Kondrackiej, podczas zagrożenia lawinowego.


Warning: DOMDocument::load(): I/O warning : failed to load external entity "/home/klient.dhosting.pl/proadventue/twojegory.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-plugins-feed-ads/cache/26_03_2023_feed.xml" in /home/klient.dhosting.pl/proadventue/twojegory.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-plugins-feed-ads/src/WpPluginsFeedAds.php on line 46