PZA ogłasza nabór uzupełniający do programu Polski Himalaizm Sportowy

PZA ogłasza nabór uzupełniający do programu Polski Himalaizm Sportowy; fot. arch. PHS

Władze Polskiego Związku Alpinizmu ogłosiły nabór uzupełniający do flagowego programu wysokogórskiego organizacji znanego jako Polski Himalaizm Sportowy. Wszyscy, którzy chcieliby wstąpić w szeregi PHS mają czas do końca marca na złożenie stosownej aplikacji. 

W treści komunikatu o naborze, opublikowanego na facebookowym profilu PHS czytamy:

Pod uwagę bierzemy głównie bieżącą aktywność w obszarze wspinaczki w górach z naciskiem na wspinanie zimowe. Wykluczamy jedynie doświadczenie trekkingowe i tzw. „turystów wysokogórskich” – osoby posiadające doświadczenia na większych wysokościach bez podstaw wspinaczkowych – tzn. technicznego wspinania po dłuższych drogach w Alpach lub/i Tatrach zimą.

Na co będziemy zwracać uwagę?

Na górską aktywność – minimum to 12 dróg górskich pokonanych w ciągu ostatnich 2 lat, z czego przynajmniej 8 zimą w tym co najmniej jedna z biwakiem. Drogi powinny być co najmniej stopnia V/M4+. Nie będziemy brali pod uwagę tzw. „kursowych/łatwych/krótkich klasyków” – PHS to program dla samodzielnych wspinaczy pokonujących ambitne drogi w górach.


Na pierwsze przejścia, wyprawy, uklasycznienia, osiągniecia sportowe, poziom w skałach i na tradzie.

Czekamy na Twój wykaz przejść i krótki list motywacyjny – ślij go na phs@pza.org.pl

Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone w kwietniu.

Złożony wykaz powinien zawierać: nazwę drogi, nazwę masywu/gór, wycenę, orientacyjną długość drogi, datę przejścia (wystarczy miesiąc/rok), styl + ewentualny komentarz.

Niekompletne wykazy nie będą brane pod uwagę. Drogi w całości pokonane na drugiego nie powinny znaleźć się w wykazie. Aplikacja powinna zawierać sformułowanie „W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku zgadzam się na publikację mojego wykazu przejść na stronie internetowej PZA oraz PHS”.

Każde z nadesłanych zgłoszeń rozpatrywać będziemy indywidualnie.

Polski Związek Alpinizmu

Booking.com