Powojenne Targi Końskie w Lutowiskach już jutro. Czeka nas sporo atrakcji

Już w sobotę, pierwszego dnia lipca, w Lutowiskach odbędą się Powojenne Targi Końskie. To XIV edycja tej imprezy. Jej rozpoczęcie zaplanowano o godzinie 10.00. Potrwa cały dzień i zapewni Wam mnóstwo atrakcji.

Dziś Lutowiska są wsią. Dawniej jednak były miastem, w dodatkiem leżącym prawie w centrum naszego kraju. I to właśnie do tych czasów, kiedy krzyżowały się tu dwa z najważniejszych szlaków handlowych, nawiązuje jutrzejsza impreza. Organizuje ją Gminny Ośrodek Kultury im. Jerzego Janickiego w Lutowiskach. Obecnie jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w Bieszczadach. Nie tylko pozwala na promowanie tutejszych tradycji i folkloru, ale także zaznajamia z kulturą Łemków, Bojków i Hucułów.

Co jutro czeka tutejszą społeczność i turystów? Dzień pełen atrakcji. Początek imprezy nastąpi o godzinie 10.00. Wówczas otworzą się stoiska na kiermaszu produktów regionalnych i rękodzieła. O 11.30 rozpocznie się część związana z prezentacją koni, najpierw będzie odprawa ośrodków jeździeckich, następnie parada koni, która przejdzie główną ulicą wsi, a potem prezentacja tych zwierząt. W ciągu dnia zaplanowano również pokazy:

  • hodowlane,
  • naturalnego sposobu układania koni,
  • różnych form użytkowania koni,
  • tradycyjnej, polskiej jazdy konnej.

Ponadto nie zabraknie koncertów, zabawy tanecznej, degustacji oraz parku zabaw. Z pewnością warto będzie wziąć udział również w warsztatach kowalstwa artystycznego i wspólnym spacerze z przewodnikiem po ścieżce historyczno-przyrodniczej „Trzy kultury”.

Booking.com