Powstaną nowe atrakcje narciarskie, jedna na Palenicy, druga na Jaworzynie Krynickiej

https://pixabay.com/pl/photos/wyci%C4%85g-narciarski-je%C5%BAdzi%C4%87-na-nartach-1201084/

Na Palenicy i Jaworzynie Krynickiej mają powstać nowe atrakcje narciarskie. Ukierunkowane będą zarówno na rodziny, jak i wyczynowców. Ich koszt wyniesie ponad 300 mln złotych. Celem jest, aby ośrodek narciarski na Jaworzynie Krynickiej stał się numerem jeden w Polsce.

Do 2025 roku zmodernizowane zostaną ośrodki narciarskie na Jaworzynie Krynickiej i Palenicy. Dodatkowo mają być również dostępne tam nowe atrakcje narciarskie. 300 mln złotych ma zainwestować w projekt Grupa PKL. 42 mln złotych przekaże zaś Minister Sportu i Turystyki, jako dotację programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. Całość zrealizowanego projektu PKL odda do użytku w 2025 roku.

Realizowany plan inwestycyjny na Jaworzynie Krynickiej zakłada rozwój infrastruktury narciarskiej dla początkujących, powstanie nowej niebieskiej trasy narciarskiej wraz 4-os komfortową koleją krzesełkową, modernizację systemu naśnieżania w całym ośrodku, budowę nowoczesnych kolei krzesełkowych i wymianę wyciągów orczykowych, całkowitą modernizację oświetlenia tras narciarskich, rozbudowę bazy ratraków do przygotowania tras. W ośrodku powstanie trasa slalomowa z pomiarem czasu i tor do ski crossu dla najmłodszych. W ośrodku zostanie rozbudowany i przebudowany Hotel Jaworzyna Krynicka, powstanie nowy Apart Hotel przy stacji dolnej kolei gondolowej oraz nowe atrakcje na sezon letni” – informuje Grupa PKL.

Pamiętamy także o zawodnikach trenujących profesjonalnie narciarstwo alpejskie i snowboard zjazdowy. Właśnie dlatego trasa nr 1 na Palenicy, Szafranówka 2 oraz trasa FIS nr 5 na Jaworzynie Krynickiej zostaną specjalnie zmodernizowane i udostępnione dla sportu wyczynowego– przedstawił założenia inwestycji na Palenicy Daniel Pitrus, prezes Grupy PKL.

Booking.com