Prezydent Andrzej Duda otworzył charytatywny maraton na Kasprowym Wierchu

W niedzielę, 25 lutego, odbywa się charytatywny Slalom Maraton na Kasprowym Wierchu. Zainaugurował go sam Prezydent RP, Andrzej Duda.

W mediach społecznościowych Kancelarii Prezydenta pojawiła się dziś (niedziela 21 lutego) informacja, że “Prezydent Andrzej Duda otworzył X edycję charytatywnych zawodów w narciarstwie alpejskim 12H Slalom Maraton Zakopane 2024”. Sam zainteresowany tak przemawiał na szczycie:

To ogromny zaszczyt i przyjemność dla mnie, że po raz kolejny mogłem objąć ten Slalom Maraton prezydenckim patronatem. Ogromnie dziękuję za jego zorganizowanie. Tak się w tym roku poskładało i aura też tak spowodowała, że ten odbywa się wyjątkowo na świetej górze polskich narciarzy, na Kasprowym Wierchu, na jednym z najtrudniejszych stoków w Polsce, więc wyzwanie jest wielkie […]Widzę pełną mobilizację. Dziękuję wszystkim sponsorom, którzy wspierają fundację. Przede wszystkim dziękuję zawodnikom, którzy przybyli, poświęcając niedzielę, żeby jeździć z podopiecznymi i dla podopiecznych. Mam nadzieję, że będziemy dla fundacji jeździli długie lata, trzymam kciuki za wyniki wszystkich”.

Pomysłodawczynią charytatywnego Slalom Maraton jest olimpijka i wielokrotna mistrzyni Polski w narciarstwie alpejskim Małgorzata Tlałka-Długosz. Jest ona również Prezeską Fundacji Handicap Zakopane, której podopiecznymi są dzieci i dorośli z niepełnosprawnościami. Dzięki działalności Fundacji mogą brać oni udział w bezpłatnych, integracyjnych treningach sportowych.

W czasie 12-to godzinnego maratonu podopiecznym Fundacji Handicap Zakopane towarzyszą czołowi, polscy narciarze. Prezydent po przemówieniu podpisał swój numer startowy i narty, które zostały wystawione na aukcję charytatywną.

Źródło: PAP

Fot. Grzegorz Momot/PAP

Booking.com