Przerwy w funkcjonowaniu kolejek linowych

Rozpoczynają się przerwy techniczne w pracy kolei linowych. Jako pierwsze wyłączone z użytku zostaną kolejki wjeżdżające na Górę Żar. Sprawdź, gdzie i kiedy rozpoczną się prace serwisowe.

Jak co roku, po zakończeniu letniego sezonu turystycznego, Polskie Koleje Linowe dokonują przeglądu technicznego swoich kolejek, zarówno linowych, jak i krzesełkowych. W związku z tym zostają one wyłączone z użytkowania, a turyści muszą zdać się na siły we własnych nogach. W tym roku jako pierwsze zostaną serwisowane kolejki wjeżdżające na Górę Żar. Ich przerwa będzie trwała równo miesiąc, czyli od 10 października do 10 listopada.

Od 17 do 21 października turyści nie wjadą na Gubałówkę. W tym przypadku jednak w zamian, na szczyt będzie kursował bus. Odjazdy zaplanowano co kwadrans, w godzinach 10.00-20.00. Między 24 października a 10 listopada nieczynne będą kolejki wjeżdżające na Kasprowy Wierch, Solinę i Górę Parkową. Osiem dni dłużej potrwa serwisowanie kolei w Szczawnicy. Kolej na Jaworzynie Krynickiej badania techniczne ma zaplanowane od 2 listopada do 9 grudnia, aczkolwiek zostanie udostępniona turystom od 11 do 13 listopada. Od 14 do 30 listopada prace będą trwały również w ośrodku Mosorny Groń.

Booking.com