prorock

Przyczyny prawne uniemożliwiają noclegi w Chatce Puchatka

Z przyczyn prawnych uniemożliwione zostało udostępnianie schronu Chatka Puchatka turystom w godzinach nocnych. Informację tę przekazały władze Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Do tej pory każdy wędrowiec, który potrzebował schronienia zimą w porze nocnej, mógł skorzystać z noclegu w nowej Chatce Puchatka. Dostępne były bowiem miejsca w górnej salce. Władze Bieszczadzkiego Parku Narodowego poinformowały, że niestety nie można z nich już korzystać. Przeszkodą są „przyczyny prawne”.

Mimo to Dyrekcja zdaje sobie sprawę, że nie można zostawić turystów w potrzebie. Warunki pogodowe, a także inne nieprzewidziane zdarzenia mogą bowiem uniemożliwić im zejście z Połoniny Wetlińskiej późnym wieczorem. Dlatego podjęto decyzję, że całodobowo będzie dla nich otwarta część schronu, która przylega bezpośrednio do dyżurki GOPR.

Władze parku zapewniają, że obecnie pracują nad nowym jego regulaminem, w tym także dotyczącym korzystania ze schronu na Połoninie Wetlińskiej.

Uspokajamy Państwa – obiekt działa i będzie działał. Zasady jego funkcjonowania omawiamy obecnie na spotkaniach z przewodnikami turystycznymi.(…) Musimy pogodzić w naszych zarządzeniach zapisy dokumentów prawnych takich jak: Plan Ochrony, który obowiązuje od ostatniego kwartału zeszłego roku na kolejne 20 lat, Ustawa o ochronie przyrody, jak również wytycznych Instytucji Wdrażającej RPO odnośnie dofinansowania części inwestycji na Połoninie Wetlińskiej” – zapewnia Dyrekcja Parku.

Booking.com