Puchar Świata. Polak na podium w cyklu Alpen Cup

Łukasz Łukaszczyk stanął na podium w cyklu Alpen Cup na słoweńskiej Srednjej Skakalnicy w Planicy. Zajął bowiem trzecie miejsce w rywalizacji.

W ostatni weekend mogliśmy śledzić zmagania skoczków o Puchar Świata. Odbyły się one w:

• Japonii, w Sapporo, cykl Pucharu Świata.
  • W niemieckim Brotterode odbyły się zmagania zawodników i zawodniczek o punkty Pucharu Kontynentalnego i Interkontynentalnego.
  • W Słowenii, w Planicy odbyły się zmagania Alpen Cup.

Trwały dwa dni. Polskę reprezentował m.in. Łukasz Łukaszczyk. W sobotę stanął na podium, na miejscu trzecim. W niedzielę niestety, nie udało mu się ponownie na nim znaleźć, ale był tuż za.

Punktowali także Klemens Joniak (dwukrotnie) oraz Marcin Wróbel (w niedzielę). Na skoczni w Brotterode zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w Pucharze Interkontynentalnym i Kontynentalnym. Najlepszym rezultatem może pochwalić się Nicole Konderla. 22-latka na obiekcie HS117 zajęła 15. oraz 9. miejsce. W czołowej piętnastce dwukrotnie uplasowała się również Anna Twardosz (12. i 13. lokaty). Panowie w sobotę uplasowali się w trzeciej i czwartej dziesiątce klasyfikacji konkursu, a najwyżej sklasyfikowano Kacpra Juroszka (25. pozycja). W niedzielę zdecydowanie poprawił się Maciej Kot, kończąc zmagania na 12. miejscu” – podał PZN.