PZA podał propozycje zawodników, którzy mieliby reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata Juniorów w Seulu

PZA zaproponował dziesięciu zawodników w kategorii Juniorów, którzy mieliby reprezentować Polskę w Seulu. W sierpniu odbędą się tam Mistrzostwa Świata Juniorów we wspinaczce.

Wstępna lista reprezentacji Polski na Mistrzostwach

Polski Związek Alpinistyczny wytypował dziesięć nazwisk zawodników, których chciałby widzieć w reprezentacji Polski w Seulu. W dniach od 18 do 27 sierpnia odbędą się tam Mistrzostwa Świata Juniorów we wspinaczce. Wśród wybrańców znaleźli się:

10. Tymon Ostafiński

PZA zaznaczył jednak, że lista zawodników nie jest jeszcze pewna. Musi ją bowiem zatwierdzić Zespół Metodyczny Instytutu Sportu.

Najlepsi z najlepszych

Powyższa lista nie dziwi, to jedni z najlepszych zawodników w Polsce. Martyna Stokowiec została bowiem tegoroczną Mistrzynią Europy w czasówkach. W Tarnowie. Warto podkreślić, że zawodniczka ma tylko 15 lat.

W Duisburgu w tym roku Stokowiec zdobyła złoty medal, jako Juniorka B. Nie odstawała od niej Juniorka Maria Szwed, która również stanęła na pierwszym miejscu podium w swojej kategorii.

Polskę w Niemczech reprezentowali również Małgorzata Kurek, Barbara Wójcik, Mateusz Muzaj, Tymon Ostafiński i Maja Oleksy.

Oskar Szalecki to natomiast reprezentant Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023, a Daria Marciniak w czerwcu wywalczyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski kat. junior we wspinaczce na czas. Obecnie razem z Oskarem Szaleckim jest na Słowacji i oczekuje na Finał Pucharu Europy Seniorów. Magdalena Blachnicka zdobyła zaś w tym roku 3 miejsce we wspinaczce na czas w Tarnowie.

Mistrzowska kadra trenerów

Wraz z zawodnikami miałoby jechać trzech trenerów. Na Kierownika wybrano Pawła Wyciślika. Wraz z Kajetanem Pawelcem mieliby być trenerami prowadzącymi i odpowiedzialnymi za bouldering. Trenerem na czas został zaś Paweł Orłowski.