prorock

PZA podał propozycje zawodników, którzy mieliby reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata Juniorów w Seulu

https://pixabay.com/pl/photos/wspinaczka-darmowa-wspinaczka-sporty-4196577/

PZA zaproponował dziesięciu zawodników w kategorii Juniorów, którzy mieliby reprezentować Polskę w Seulu. W sierpniu odbędą się tam Mistrzostwa Świata Juniorów we wspinaczce.

Wstępna lista reprezentacji Polski na Mistrzostwach

Polski Związek Alpinistyczny wytypował dziesięć nazwisk zawodników, których chciałby widzieć w reprezentacji Polski w Seulu. W dniach od 18 do 27 sierpnia odbędą się tam Mistrzostwa Świata Juniorów we wspinaczce. Wśród wybrańców znaleźli się:

  1. Martyna Stokowiec
  2. Maria Szwed
  3. Maja Oleksy
  4. Oskar Szalecki
  5. Daria Marciniak
  6. Małgorzata Kurek
  7. Magdalena Blachnicka
  8. Barbara Wójcik
  9. Mateusz Muzaj
  10. Tymon Ostafiński

PZA zaznaczył jednak, że lista zawodników nie jest jeszcze pewna. Musi ją bowiem zatwierdzić Zespół Metodyczny Instytutu Sportu.

Najlepsi z najlepszych

Powyższa lista nie dziwi, to jedni z najlepszych zawodników w Polsce. Martyna Stokowiec została bowiem tegoroczną Mistrzynią Europy w czasówkach. W Tarnowie. Warto podkreślić, że zawodniczka ma tylko 15 lat.

W Duisburgu w tym roku Stokowiec zdobyła złoty medal, jako Juniorka B. Nie odstawała od niej Juniorka Maria Szwed, która również stanęła na pierwszym miejscu podium w swojej kategorii.

Polskę w Niemczech reprezentowali również Małgorzata Kurek, Barbara Wójcik, Mateusz Muzaj, Tymon Ostafiński i Maja Oleksy.

Oskar Szalecki to natomiast reprezentant Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023, a Daria Marciniak w czerwcu wywalczyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski kat. junior we wspinaczce na czas. Obecnie razem z Oskarem Szaleckim jest na Słowacji i oczekuje na Finał Pucharu Europy Seniorów. Magdalena Blachnicka zdobyła zaś w tym roku 3 miejsce we wspinaczce na czas w Tarnowie.

Mistrzowska kadra trenerów

Wraz z zawodnikami miałoby jechać trzech trenerów. Na Kierownika wybrano Pawła Wyciślika. Wraz z Kajetanem Pawelcem mieliby być trenerami prowadzącymi i odpowiedzialnymi za bouldering. Trenerem na czas został zaś Paweł Orłowski.

Booking.com