Ratownicy GOPR ukończyli rajd Budapeszt-Bamako Rally. Wspomogli tym samym misję medyczną w Sierra Leone

Kolejni raz możemy być dumni z naszych ratowników GOPR. Tym razem ukończyli rajd Budapeszt-Bamako 2024. Dotarli zatem już do Sierra Leone. Wspomogli tym samym misję medyczną w Afryce. 


Czterech ratowników należących do grup GOPR Beskidy oraz Grupa Jurajska GOPR wzięło udział w rajdzie Budapeszt-Bamako Rally. Odbywa się on już od 19 lat i jest działaniem charytatywnym dla ubogich w Afryce. Uczestnicy rajdu poruszają się po bezdrożach samochodami terenowymi, którymi przewożą sprzęt medyczny, ubrania, żywność, leki i inne potrzebne rzeczy dla ubogich żyjących na tym kontynencie.
Polscy ratownicy GOPR mieli po dotarciu do Sierra Leone utworzyć punkty, w których udzielana będzie pierwsza pomoc. Do ich zadań należało więc dostarczenie sprzętu medycznego, leków oraz przeprowadzenie specjalistycznych szkoleń.
Cały rajd trwał 18 dni i miał 15 etapów. Po drodze odwiedzili 10 krajów i przejechali 8554 km. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za bezpieczny powrót” – podało Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.
Fot. GOPR

Booking.com