Ratownicy TOPR wydali książkę „Pierwsza pomoc w górach”

Kto zna góry tak dobrze, aby móc wydać książkę „Pierwsza pomoc w górach”? Oczywiście ratownicy TOPR. Ich wiedza i doświadczenie uratowały niejedno ludzkie życie. Dlatego warto ich porady wziąć sobie do serca. TOPR-owcy zebrali je wszystkie w swojej nowej publikacji. Polecamy się z nią zapoznać, zanim wyruszycie na zimowe, tatrzańskie szlaki.

To nie żaden artykuł sponsorowany, ani żaden nepotyzm. Od początku jesteśmy za edukacją na górskich szlakach, która zniweluje liczbę wypadków w górach. Sami specjalnie dla Was, na naszej stronie prowadzimy cykl „Pierwsza pomoc w górach”. Dziś natomiast z całego serca polecamy Wam nową książkę o tym tytule. Napisali ją dla Was i dla nas ratownicy TOPR. Osoby kompetentne, z ogromnym doświadczeniem wspinaczkowym. Zastosowanie się do ich porad z pewnością pozwoli zredukować liczbę wypadków na tatrzańskich i nie tylko szlakach. Ponadto z pewnością będzie miłym prezentem świątecznym dla wszystkich miłośników górskich wspinaczek i trekkingów.

To pierwsze w Polsce wydawnictwo opisujące tak szeroko zasady i techniki udzielenia pierwszej pomocy w warunkach górskich oraz mechanizmy zagrożeń związanych z turystyką i wspinaczką. W książce znajdą Państwo również tematykę związaną z planowaniem aktywności górskiej, współpracą z ratownikami, termoizolacją, poszukiwaniem zasypanych przez lawinę, oceną stanu poszkodowanego i szybkim badaniem urazowym oraz wiele innych zagadnień nieporuszanych dotychczas w publikacjach dotyczących pierwszej pomocy. Bogato ilustrowana pozycja jest adresowana do szerokiego grona odbiorców, którzy nie posiadają wykształcenia medycznego, a chcą skutecznie udzielać pomocy poszkodowanym. „Pierwsza pomoc w górach” to wartościowa lektura, do której Państwa zachęcamy przed wyruszeniem na tatrzańskie (i nie tylko) szlaki” – zachęca do zapoznania się z pozycją TOPR. Wstęp napisał sam Naczelnik tej organizacji. Książka rekomendowana jest przez TPN oraz Polski Związek Alpinizmu.

Fot. TOPR

Booking.com