prorock

Ratusz w Nowym Sączu zostanie wyremontowany. Koszt renowacji może przyprawić o zawrót głowy

https://pixabay.com/pl/photos/nowy-s%C4%85cz-polska-ratusz-zabytek-1166418/

Zapadła decyzja o remoncie Ratusza w Nowym Sączu. Budynek jest zabytkiem, w dodatku w takim stanie, że renowacja elewacji stała się priorytetem. Na szczęście Prezydentowi miasta udało się uzyskać dofinansowanie do tego przedsięwzięcia.

Remont nie tylko obejmie elewację budynku, ale również jego fundamenty. Bez ich odnowy Ratusz w Nowym Sączu może już długo nie postać. Są bowiem mocno osłabione przez wilgoć. Dodatkowo wnętrze zostanie przystosowane dla osób niepełnosprawnych, tak, aby bez problemów mogły się poruszać wewnątrz budynku.

Koszt remontu oszacowano na ponad 30 milionów złotych. Miasto nie Jednak nie zapomniano o nim, a Prezydent Nowego Sącza, Pan Ludomir Handzel starał się o dofinansowanie. W tym roku udało mu się je uzyskać i właśnie ogłosił, że z rządowego programu „Polski Ład” Ratusz otrzyma na ten cel około 20 milionów złotych.

Ratusz w Nowym Sączu pochodzi z XV wieku. W swojej historii był wielokrotnie niszczony, w tym pożarami i odbudowywany. Jednak pożar na końcu XIX wieku zniszczył nie tylko budynek, ale również jego archiwa. Budynek, który dziś jest Ratuszem odbudowano w 1897 roku.

 

Booking.com