Remonty i prace saperskie na górskich drogach. Sprawdź, które szlaki zamknięto

bdpn.pl

Nadal trwają remonty w górach. Ponadto prowadzone są prace saperskie ze względu na niewybuchy. Sprawdź obejścia niedostępnych szlaków.

Zamknięto żółty szlak na Połoninę Wetlińską

We wtorek 5 września ponownie podjęto prace remontowe żółtego szlaku prowadzącego na Połoninę Wetlińską, do Chatki Puchatka od skrzyżowania ze szlakami czarnym i zielonym. Ten etap renowacji zakłada wyrównanie podłoża poprzez położenie na niego tłucznia piaskowcowego oraz odwodnienie terenu. Nie wiadomo jeszcze, jak długo będą trwały prace i kiedy szlak łącznikowy zostanie ponownie otwarty. Obecnie ze szlaków czarnego i żółtego na skrzyżowaniu należy wejść na szlak zielony, a następnie zejść z niego na czerwony, prowadzący wprost na Połoninę Wetlińską.

Remont żółtego szlaku „Akademickiej Perci”

29 sierpnia zamknięto żółty szlak „Akademickiej Perci”. Turyści nie przejdą więc na odcinku Górny Płaj-Babia Góra. Jego remont potrwa aż do 28 października. Babiogórski Park Narodowy zachęca, aby korzystać ze szlaków: czerwonego z Polany Krowiarki oraz czerwonego ze schroniska na Markowych Szczawinach. Dostępny jest także szlak zielony biegnący z Przywarówki.

Prace saperskie i renowacja kładek w Karkonoskim Parku Narodowym

Ze względu na remont kładek w KPN, zamknięto następujące odcinki szlaków:

  • szlak zielony, odcinek prowadzący od Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem przez Czarny Kocioł Jagniątkowski aż do skrzyżowania z czarnym szlakiem Petrówką,
  • szlak czarny biegnący od III drogi do Jaworowej Łąki w Czarnym Kotle Jagniątkowskim,
  • oraz szlak niebieski, czyli Koralowa Ścieżka prowadząca od III drogi do Czarnej Przełęczy, do skrzyżowania ze szlakiem czerwonym.

Ponadto w dniach od 4 do 8 września włącznie trwają prace saperskie, ze względu na niewybuchy, na szlaku zielonym prowadzącym wzdłuż rzeki Kamiennej, na odcinku od Betonowego Mostu do Punktu Informacyjno-Kasowego KPN Szklarka. Szlak ten jest niedostępny w tych dniach dla turystów. Przypominamy, aby nie przeszkadzać i dezorganizować pracy służbom saperskim. Złamanie zakazu wstępu może spowodować utratę zdrowia.

A w Pieninach…

Nadal zamknięty jest niebieski szlak Trzy Korony-Kosarzyska.

Booking.com