prorock

Rozpoczęły się wspólne spacery u podnóży Szczelińca. Będą się odbywać w każdy wakacyjny piątek

https://pixabay.com/pl/photos/polska-szczeliniec-g%C3%B3ry-sto%C5%82owe-6318760/

Chodź z nami na spacer”. Tym hasłem Park Narodowy Gór Stołowych zaprasza wszystkich chętnych na spacer edukacyjny „Z widokiem na Szczeliniec”. To niebywała okazja, aby posłuchać historii i ciekawostek na temat krainy zrodzonej z morza.

Góry Stołowe zaczęły powstawać wraz z wycofywaniem się morza górnokredowego z tych terenów. Nastąpił wówczas okres spokoju tektonicznego, aby wraz z końcem ery środkowego oligocenu powierzchnia zrównania zaczęła się rozpadać i tworzyć osobne wzniesienia. Na tym jednak nie zakończył się tutejszy proces górotwórczy. Dokładnie o nim zapewne opowie pracownik Parku Narodowego Gór Stołowych, z którym w każdy piątek lipca będziecie mogli wyruszyć na spacer. Wspólny spacer daje Wam bowiem możliwość dokładnego zapoznania się z terenem, historią i ciekawostkami podnóży Szczelińca Wielkiego. I choć płatnej trasy on nie obejmuje, to z pewnością warto skorzystać z takiej okazji. Tym bardziej że atrakcja jest bezpłatna.

Spacery edukacyjne „Z widokiem na Szczeliniec” odbywają się w każdy piątek lipca i sierpnia. Czas przejścia zaplanowanej trasy oszacowano na 1,5 godziny. Zbiórki odbywają się o godzinie 10.30 przy wejściu głównym CSE PNGS (Karłów 10). Należy pamiętać o odpowiednim obuwiu, gdyż trasa spaceru przebiega łąkami.

Booking.com