Rozpoczyna się sezon narciarski 2023/2024. Sprawdź, które stoki są już otwarte

https://pixabay.com/pl/photos/narciarstwo-%C5%9Bnieg-zima-4835024/

W polskich górach rozpoczyna się powoli nowy sezon narciarski 2023/24. Pogoda narciarzom dopisuje. Pokrywy śnieżne coraz większe. Stacje narciarskie rozpoczęły naśnieżanie stoków armatami. Część z nich już się otworzyła. Sprawdź, gdzie już dziś możesz posuszować na stoku.

Miłośników jazdy na nartach zapewne ucieszy fakt, że właściciele ośrodki narciarskich postanowili udostępnić już swoje stoki. Pogoda sprzyja narciarzom. Mróz i opady śniegu spowodowały, że zaczęto przygotowywanie stoków dla narciarzy i snowboardzistów. Sprawdziliśmy, z których stacji możecie już korzystać i gdzie otwarto sezon narciarski (kolejność przypadkowa).

Stacja narciarska STOK

Od dziś, 2 grudnia, zaczyna działać stacja narciarska STOK w Wiśle. Dostępne są Mały Wyciąg Talerzykowy i zimowy plac zabaw. Mały wyciąg talerzykowy to trasa zielona przeznaczona do nauki jazdy na nartach lub snowboardzie. Na placu zabaw znajdują się zaś stok saneczkowy i karuzela pontonowa. Inne trasy będą w tym czasie naśnieżane. Stacja w pierwszy weekend grudnia czynna będzie od 9.00 do 16.00.

Stacja narciarska Tylicz

W piątek, 1 grudnia, otwarto stację narciarską Tylicz nieopodal Krynicy-Zdrój. W pierwszy weekend grudnia stacja będzie otwarta od godziny 9.00 do 20.00. Czynne są dwie koleje krzesełkowe oraz trasy numer 1,2,4 i 7.

Stacja narciarska Suche Ski

Stacja narciarska Suche Ski w Tatrach, 6 km od Zakopanego, wprawdzie jeszcze nie udostępniła stoków, ale jak podała w oficjalnej informacji, ma to nastąpić w najbliższym czasie. Przedstawiono natomiast ofertę cenową skipassów i ruszyła przedsprzedaż biletów.

Stacja narciarska Kazimierz Dolny

W Mikołajki, 6 grudnia, zaplanowano otwarcie sezonu narciarskiego w stacji Kazimierz Dolny. Obecnie pokrywa śnieżna na stoku wynosi 40 cm. Właściciele obiecują, że w środę oddadzą do użytku narciarzom dobrze naśnieżone trasy.

Stacja narciarska Wierchomla

W sobotę, 2 grudnia, nastąpiło również otwarcie stacji narciarskiej Wierchomla w Beskidach. Czynna jest od 9.00 do 17.00. Udostępniono dwa wyciągi i dwie trasy: Wierchomla 1 i Stonoga. Wierchomla 1 to trasa o długości 1800 m, a Stonoga 110 m. Obie są oświetlone.

Stacja narciarska Polana Szymoszkowa

Polana Szymoszkowa na Podhalu zapowiedziała swoje otwarcie w połowie miesiąca, tj. w sobotę 16 grudnia. Właściciele obiecują, że oddadzą dobrze przygotowane trasy, tym bardziej, że zima w Tatrach dopisuje.

Stacja narciarska Bieszczad.Ski

W Wańkowej sezon narciarski rozpoczął się w sobotę 2 grudnia. W pierwszy weekend miesiąca stoki są czynne w godzinach 9.00-18.00. Jest to rodzinna stacja narciarska, która posiada najdłuższą kolej linową na Podkarpaciu. Liczy ona 953 m.

Ośrodek PKL Góra Żar

Ośrodek należący do Polskich Linii Kolejowych Góra Żar swoje otwarcie zapowiedział w sobotę, 2 grudnia. Tego dnia na dzieci czekają mikołajkowe atrakcje oraz „Górna Polana”. Dzień później, w niedzielę, uruchomione zostaną dla narciarzy wyciąg nr 1 oraz trasa nr 2.

Ośrodek PKL Kasprowy Wierch

Stacja narciarska Kasprowy Wierch zapowiedziała swoje otwarcie w dniu 9 grudnia. Udostępnione mają być rasy narciarskie w Dolinie Gąsienicowej oraz w Dolinie Goryczkowej i nartostrada do Kuźnic.

Ośrodek PKL Jaworzyna Krynicka

Otwarcie ośrodka narciarskego na Jaworzynie Krynickiej zaplanowano na w sobotę, 16 grudnia. Narciarze będą mogli w tym roku skorzystać z nowej trasy nr 7 o długości 500 m i szerokości około 35 m. Będzie na niej też działać nowa 4-osobowa kolej krzesełkowa. Udostępniona zostanie również „Leśna nartostrada”.

Booking.com