prorock

Rozpoczyna się Turniej Finałowy Pucharu Polski w hokeju na lodzie

W Krynicy-Zdroju rozpoczyna się Turniej Finałowy Pucharu Polski w hokeju na lodzie. Do rywalizacji o pierwsze miejsce na podium staną cztery drużyny. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek województwa małopolskiego, Witold Kozłowski.

W czwartek, 28 grudnia, w Krynicy-Zdroju odbędzie się Turniej Finałowy Pucharu Polski w hokeju na lodzie. O pierwsze miejsce na podium będą walczyć cztery drużyny, które uplasowały się na najwyższych miejscach podczas dwóch pierwszych rund sezonu. W tym roku są to: GKS Katowice, Re-Plast Unia Oświęcim, GKS Tychy i JKH GKS Jastrzębie.

Puchar Polski zostanie rozegrany w zmodernizowanej hali lodowej, która przeszła remont przy okazji organizacji Igrzysk Europejskich. W Krynicy wciąż są żywe nadzieje na przywrócenie drużyny seniorów do rozgrywek polskiej ekstraklasy. Może takie wydarzenia jak Puchar Polski przybliżą i przyspieszą reaktywację zespołu?” – ma nadzieję Witold Kozłowski, marszałek województwa małopolskiego.

W związku z tym wydarzeniem należy wziąć pod uwagę czasowe zmiany w organizacji ruchu w mieście. “Wjazd w ul. Dąbrowskiego w pobliżu Hali Lodowej MOSiR będzie niemożliwy lub bardzo utrudniony, a ulica Park Sportowy, przy której znajduje się lodowisko, będzie dostępna tylko dla pojazdów uprzywilejowanych” – informuje Polski Hokej.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Polski Hokej

Booking.com