Sébastien Bouin filmowo na drodze „Move Hard” 9b

Sébastien Bouin w trakcie wspinaczki na "Move Hard" 9b+

Latem tego roku, francuski wspinacz Sébastien Bouin poprowadził w słynnej jaskini Hanshelleren w norweskim Flatanger drogę Move Hard 9b. Było to dopiero drugie powtórzenie tej wymagającej linii autorstwa Adama Ondry, którą Czech otworzył w 2017 r. przy okazji pracy nad swoim głównym projektem, czyli Silence 9c. Nie jest tajemnicą, że właśnie ta droga jest dla Sébastiena Bouina jednym z głównych celów jego wyjazdów do Flatanger, o czym najlepiej świadczy ostatnio opublikowany film z przejścia Move Hard, który Francuz zatytułował wymownie, bo… Road to Silence. 😉

„Powiedziałbym, że ta droga [„Move Hard” – przyp. red.] ma o wiele więcej wspólnego z „Silence” niż z „Move”, wiec równie dobrze mogłaby się nazywać „Silence Easy”. W zasadzie omija jedynie jej główny crux. To kawał dobrego wspinania”

– w takich słowach swoją przygodę z Move Hard podsumował Séb Bouin.

A za kontynuację jego komentarza niech posłuży rzeczony na wstępie film, w którym możecie na własne oczy przekonać się, z czym musiał zmierzyć się Francuz. A przecież Silence jest jeszcze bardziej wymagająca!

Źródło: gripped.com

Booking.com