Skalny Most w Rudawach Janowickich czasowo zamknięty dla wspinaczy

skalny most

Skalny Most został czasowo zamknięty ze względu na okres lęgowy ptaków.

W niedzielę 23 kwietnia, w godzinach porannych, dwie najbardziej charakterystyczne granitowe turnie Rudaw Janowickich – Skalny Most, zostały ogrodzone taśmą i zamknięte dla wspinaczy. Powodem czasowego zamknięcia jest okres lęgowy ptaków.

 

Skalny Most to duża grupa skalna Rudaw Janowickich. To jedno z najbardziej interesujących miejsc dla wspinaczy. Wysokość ścian przekracza 40 m, a na szczyt turni prowadzą drogi o trudnościach od IV do VI.5, sportowe i tradowe. Charakterystyczne turnie przyciągają nie tylko wspinaczy, jest to niezwykła atrakcja także dla turystów poruszających się po pieszych szlakach. Formacje skalne są dobrze widoczne z niebieskiego szlaku, którym przechodzi się również koło skały Piec.

 

Do tej pory ograniczenia ruchu obowiązywały w okolicy tylko na skale Piec, gdzie wspinanie dozwolone jest corocznie w okresie od 1 sierpnia do 31 grudnia.

 

Dodatkowe ograniczenia, które związane są z ochroną przyrody przy Piecu, to zakaz biwakowania, palenia ognisk i montażu stałych punktów asekuracyjnych bez konsultacji i zgody Nadleśnictwa Śnieżka.

 

Informacja o zamknięciu rejonu została również opublikowana na facebooku Nadleśnictwa Śnieżka.

 

Booking.com