Śmiertelny atak niedźwiedzia w Tatrach

https://pixabay.com/pl/photos/nied%C5%BAwied%C5%BA-nied%C5%BAwied%C5%BA-brunatny-3405945/

W Tatrach Zachodnich doszło w piątek do śmiertelnego ataku niedźwiedzia brunatnego. W wyniku zdarzenia nie żyje młoda kobieta z Białorusi.

W piątek, 15 marca, do ratowników HZS zgłoszono, że w miejscowości Sinna w Tatrach Niskich biega niedźwiedź. Jak podało HZS miał gonić dwie osoby, 29-letniego mężczyznę i 31-letnią kobietę z Białorusi. Na miejsce zdarzenia wysłano ratowników górskich z psem oraz dwóch członków z Centrum Zapobiegania Lawinom z dronami, Policję SR i osobę z Zespołu Reagowania na Niedźwiedzia Brunatnego. Po przybyciu na miejsce okazało się, że uciekający pobiegli w dwóch różnych kierunkach, a zwierzę oddaliło się za kobietą. Rozpoczęto więc poszukiwania. Trop podjął pies i zaprowadził ratowników pod próg skalny. Niestety, kobieta już nie żyła. Odnaleziono również uciekającego mężczyznę, który był bardzo wystraszony. Na szczęście nic mu się nie stało.

Aktualizacja: Kobieta zmarła na skutek upadku ze skały i związanego z tym poważnego urazu głowy, podczas ucieczki przed dzikim zwierzęciem.

Źródło: HZS

Booking.com