Specjalny system oznakowania zimowego w Bieszczadzkim Parku Narodowym

Powrócił specjalny system oznakowania zimowego w Bieszczadzkim Parku Narodowym. Dyrekcja obiektu podkreśla jego ważną rolę podczas udzielania pierwszej pomocy.

Na szlaki znajdujące się w Bieszczadzkim Parku Narodowym powrócił specjalny system oznakowania zimowego. Turyści mogą go zauważyć w paśmie połonin znajdujących się nad górną granicą lasu. Są to czerwone tyczki, które mają pomóc goprowcom podczas akcji ratunkowych w ustaleniu położenia osoby poszkodowanej. Dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego wyjaśnia, zasadę działania systemu oznakowania zimowego:

NUMER TYCZKI=LOKALIZACJA GPS=SZYBKA POMOC GOPR

Apeluje również, aby nie niszczyć tyczek, bowiem od nich zależy, jak szybko ratownicy dotrą do miejsca wypadku i tym samym udzielą pierwszej pomocy.Szanujmy i nie niszczmy oznakowania bo od niego zależy ludzkie życie” – można przeczytać w komunikacie.


Warning: DOMDocument::load(): I/O warning : failed to load external entity "/home/klient.dhosting.pl/proadventue/twojegory.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-plugins-feed-ads/cache/26_03_2023_feed.xml" in /home/klient.dhosting.pl/proadventue/twojegory.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-plugins-feed-ads/src/WpPluginsFeedAds.php on line 46