Spotkanie z Koziołkiem Matołkiem na parapetówce u Makuszyńskich już za nami

Na parapetówce u Makuszyńskich w willi Opolanka gości witał sam Koziołek Matołek. To była wielka niespodzianka dla wszystkich przybyłych. Atrakcji jednak było dużo więcej. Przeczytaj, jak bawili się goście. 

Kozę, która próbowała dojść do Pacanowa, znają i kochają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Po raz pierwszy na świecie pojawiła się w 1933 roku. I choć Koziołek Matołek ma już 90 lat, to podczas parapetówki u Makuszyńskich miał dużo sił, aby zabawiać gości.

Trzeba przyznać, że zapewnił swoim miłośnikom moc atrakcji i konkursów podczas imprezy. Najmłodszym uczestnikom parapetówki u Makuszyńskich niebywałą radość sprawiły bajki z projektora i tworzenie własnych zakładek do książek o Koziołku Matołku. Starszych natomiast wciągnął ”Brydż u Makuszyńskich”, ulubiona gra bajkopisarza. Wszyscy przybyli mieli również okazję do obejrzenia nowej wystawy muzealnej.

Wiele osób pojawiło się na parapetówce u Makuszyńskich w przebraniach nawiązujących do książek autora. W podziękowaniu za ich kreatywność rozdano im książki twórcy.

Jeśli macie ochotę zobaczyć dom Kornela Makuszyńskiego, to będzie ku temu znakomita okazja 20 maja, podczas Nocy Muzeum. Wstęp tego wieczoru będzie bezpłatny. Wprawdzie nie wiadomo, czy słynna koza przybędzie i na ta imprezę, wszak jest już bardzo stara, ale z pewnością atrakcji nie zabraknie. Zaplanowano bowiem tego dnia między innymi pokaz bajek z projektora, tworzenie okładek do książek autora, brydża oraz spacer po wystawie.

Booking.com