Startuje Europejski Festiwal Biegowy – Dwa Beskidy

Już w najbliższy weekend, w Krynicy z Zdroju, startuje Europejski Festiwal Biegowy – Dwa Beskidy! Zawodnicy pobiegną na siedmiu trasach, zaplanowanych w Beskidzie Niskim i Beskidzie Sądeckim.

Europejski Festiwal Biegowy – Dwa Beskidy to impreza dla miłośników biegów górskich. Po raz drugi odbędzie się ona w Krynicy – Zdroju. Zawodnicy, w dniach 24-26 czerwca, zmierzą się ze sobą na siedmiu dystansach. Organizatorzy obiecują, że każdy znajdzie tu coś dla siebie, bowiem zaplanowane trasy będą bardzo zróżnicowane pod kątem trudności. Na największych śmiałków będzie czekać Krynicka Setka. To najdłuższy dystans do pokonania, liczący 105 kilometrów i 4570 m przewyższeń. Oprócz niego będą również Aria Kiepury licząca dystans 60 km i 2730 m przewyższenia, Belmonte Piękna Góra 43 km i 1840 m, Słotwiny Arena 20 km i 1124 m, Szalona Jedenastka 11 km i 450 m, Małopolska Rekordowa Dycha 10 km i 127 m oraz Jaworzyna Vertical 3 km i 460 m. Dla dzieci i młodzieży przygotowano wyścig Słotwiny Arena Junior. Podzielono go na pięć kategorii wiekowych.

Organizatorzy biegu w mieście Kiepury i Nikifora zachęcają do wzięcia w nim udziału atrakcyjnymi nagrodami i pamiątkami z imprezy. Zaproszono również kibiców, którzy będą mogli spodziewać się także dodatkowych, rodzinnych atrakcji. Jakich? To na razie zachowano w tajemnicy.

Booking.com