prorock

Sukces ratowniczki GOPR Karkonosze

VII edycja Ogólnopolskich Zawodów Narciarskich dla funkcjonariuszy Policji już za nami. Odbyły się one w Kluszkowcach w ubiegły weekend. Niewątpliwy sukces osiągnęła w nich ratowniczka GOPR Karkonosze, Magdalena Ogłaza.

Zawody podzielono na dwie klasyfikacje (indywidualna i drużynowa) oraz trzy konkurencje. Pierwszą z nich był tak zwany Slalom Gigant, druga to „Spacer narciarza”, czyli marsz po wyznaczonej trasie, na nartach z akią i plecakowym zestawem ratunkowym. Trzecia konkurencja to pisemny test sprawdzający wiedzę na temat m.in. patrolu na zorganizowanych terenach narciarskich. Zawodnicy tworzyli 16 dwuosobowych drużyn. W jednej z nich startowała Magdalena Ogłaza, ratowniczka GOPR Karkonosze. Warto dodać, że była ona jedną z trzech rywalizujących kobiet.

Na social mediach ratowników górskich tego regionu możemy przeczytać „Nasza koleżanka w parze zajęła drugie miejsce, z kolei indywidualnie – WYGRAŁA klasyfikacje open bez podziału na płeć. Magda jest pierwszą zawodniczką, która wygrała te zawody indywidualnie!”

St. asp. Magdalena Ogłaza reprezentowała KWP we Wrocławiu i w parze startowała z asp. szt. Dariuszem Gutowskim

Booking.com