Sukcesy GOPR na Dolomiti Rescue Race

Ratownicy GOPR wzięli udział w Dolomiti Rescue Race, międzynarodowych zawodach ekip ratowniczych. Ekipa kobieca odniosła sukces, zajmując pierwsze miejsce.

Polscy ratownicy GOPR mają się się czym chwalić. Forma ponad przeciętną zapewnia im sukcesy nie tylko podczas akcji ratunkowych i szkoleń, ale też na międzynarodowych zawodach ekip ratowniczych. W tegorocznym Dolomiti Rescue Race polska ekipa kobiet zajęła pierwsze miejsce. Nieco gorzej poradzili sobie panowie. Osiągnęli 4 i 11 miejsce, czym pochwaliła się w mediach społecznościowych Grupa Podhalańska GOPR.

Startuje 78 zespołów, 8 narodów, 22 zagraniczne zespoły, 4 kobiety Dolomity Rescue Race 2023 to rekordowa edycja. W towarzystwie 17 kilometrów błyszczącego dnia ratownicy z różnych krajów, w towarzystwie tego samego ducha solidarności i altruizmu, przybyli ramię w ramię w ramię w to, co stało się nie do przeoczenia międzynarodowym powołaniem dla zespołów ratowniczych górskich. To właśnie drużyna Val Brembana pokonała XII Wyścig Ratowniczy Dolomitów 02.08.44. Po drugim stopniu podium drużyna Słowenii w czasie 02.08.58 minuty, drużyna z Czech 2 godziny i 10 minut 35 sekund. Pierwsza żeńska drużyna, 44, polka 3.14.21. […] Oprócz członków Narodowego Korpusu Ratownictwa Alpejskiego i Speleologicznego z całych Włoch uczestniczyli ratownicy górscy z Czech, Słowenii, Rumunii, Chorwacji, Polski, Austrii, Węgier […]” – poinformowali zaś Organizatorzy Dolomiti Rescue Race.

Gratulujemy sukcesu 🙂

Fot. Grupa Podhalańska GOPR

Booking.com