prorock

Survival w lesie bez mandatu? To możliwe. Nadleśnictwo „Śnieżka” udostępniło na cel 1500 ha lasów

Dzięki akcji „Zanocuj w lesie” Nadleśnictwo „Śnieżka” Lasy Państwowe udostępniło miłośnikom survivali 1500 ha lasów do ich dyspozycji.

Miłośnicy survivalu mogą już spać spokojnie w lasach państwowych. W Polsce od dwóch lat trwa akcja „Zanocuj w lesie”. Dzięki niej, każde Nadleśnictwo ma udostępnić obszar o powierzchni ok. 1500 ha, na którym będzie można organizować legalne biwaki. Zmieniły się również przepisy. Grupy 9 osobowe nocujące w lesie tylko do 2 dób z rzędu, nie muszą zgłaszać tego faktu. „Nocleg powyżej dziewięciu osób i/lub dwie noce należy zgłosić mailowo na adres danego nadleśnictwa, nie później niż dwa dni robocze przed planowanym noclegiem. Zgłoszenie wymaga potwierdzenia mailowego nadleśnictwa, które jest formalnym wyrażeniem zgody na pobyt. Biwakujący będą musieli potem przywrócić miejsce do stanu wyjściowego, przede wszystkim posprzątać po sobie – zgodnie z zasadą leave no trace (z ang. nie zostawiaj po sobie śladów)” – informują na swojej stronie Lasy Państwowe.

Od września tego roku miłośnicy survivalu będą mogli oddawać się swojej pasji również w lasach podlegających pod Nadleśnictwo „Śnieżka” Lasy Państwowe. Wyznaczony obszar ma ponad 1500 ha. Jak podaje Agnieszka Zając, koordynator akcji, nie ma on żadnej specjalnej infrastruktury, ale są miejsca wyznaczone do rozpalenia ogniska. Poniżej mapa z zaznaczonymi, udostępnionymi miejscami.

Fot. i mapa: Nadleśnictwo Śnieżka Lasy Państwowe

Booking.com