Święta w górach last minute

Zaplanowaliście z rodziną święta w górach last minute? Boicie się, że ze względu na późne rezerwacje nie będziecie mogli skorzystać z bożonarodzeniowych atrakcji? Nie musicie. Polskie góry to jedno z najpiękniejszych miejsc do spędzania tego magicznego czasu. Z pewnością nie będziecie się nudzić.

Święta na stokach narciarskich

Wprawdzie pogoda nie sprzyja górskim wędrówkom i zdobywaniu szczytów, szczególnie tych najwyższych, ale święta na stokach narciarskich cieszą równie mocno. Nawet jeśli nie umiecie jeździć na nartach, to nic straconego, można skorzystać ze szkółek. Jeśli się pospieszycie, może jeszcze zdążycie kupić skipassy w promocyjnych cenach.

PKL poinformowały, że w ich ośrodkach podczas świąt trasy dla narciarzy będą czynne. Przygotujcie się więc na możliwość szusowania na Gubałówce, Kasprowym Wierchu, Jaworzynie Krynickiej, w Międzybrodziu Żywieckim, na Mosornym Groniu, w Szczawnicy. Ski Arena w Szklarskiej Porębie zakomunikowała zaś, że kolej na Szrenicę, sekcja I i II czynna jest w godzinach 8.00-16.00, a ostatni wjazd odbywa się o 15.30. Ponadto czynna jest nartostrada Puchatek, a karnety na nią są o 25% tańsze. W Kotelnicy Białczańskiej jest czynnych 18 tras, w tym ogródek dla dzieci. Właściciele ośrodka trasy naśnieżają i oświetlają. Ze względu na warunki pogodowe nie udostępnili tras biegowych. Ponadto działają wszystkie koleje krzesełkowe i wyciągi od ósmego do trzynastego. W Bukowinie Tatrzańskiej można poszusować na Rusiń ski. W Bieszczadach w święta mają być otwarte m.in. Laworta Ski, Gromadzyń w Ustrzykach Dolnych oraz Stacja Narciarska Bieszczad.ski Wańkowa.

Ponadto, jak podał portal skiinfo.pl, udostępniono również stacje narciarskie między innymi w Wiśle, Zieleniec Sport Arena, Zakopanem (Harenda oraz Polana Szymoszkowa), w Tyliczu, Szczyrku, Poroninie (Suche), Krynicy (Jaworzyna Krynicka oraz Słotwiny Arena), Karpaczu. Solina Nasze Miasto poinformowała zaś kilka dni temu, że w Beskidzie Niskim oraz w Bieszczadach wszystkie stacje narciarskie są otwarte. Ruch jest nieduży, nie wszystkie trasy są dostępne. a te otwarte są naśnieżane. Ponadto warto dodać, że na Gubałówce w święta będzie można skorzystać z oferty największego snow parku w Polsce, Goobaya Snowpark. Osoby wybierające się na narty na Kasprowy Wierch warto, aby kupowały skipassy wcześniej, wówczas są tańsze. W Jaworzyna Express, w drugi dzień świąt nastąpi otwarcie nowej, sześcioosobowej kolei krzesełkowej Jaworzyna Express.

Ze względu na odwilż w całym kraju, także i górach zachęcamy Was do aktualizowania otwarcia interesujących Was ośrodków narciarskich z dnia na dzień.

Bajkowe święta w górach

Dzieci i miłośnicy spokojnego spędzania czasu, bez zimowych szaleństw, również nie powinni narzekać na świąteczne, górskie atrakcje. Na Gubałówce, Górze Parkowej i na Górze Żar w Międzybrodziu Żywieckim można zobaczyć ogrody świateł. Największe wrażenie robią o zmroku, kiedy kolorowe lampki podświetlają zimowe instalacje. Góra Parkowa przypomina ogród w stylu retro, Kraina Żaru zachęca świetlnymi szybowcami, paralotnią, narciarzem i wagonem. Na Gubałówce zaś spotkacie m.in. rozświetlonych gazdę i gaździnę oraz kozicę górską.

Ponadto wiele miejsc noclegowych organizuje wspólne kuligi oraz spotkania z gazdami przy grzańcach. W przerwie świątecznej będziecie mogli również odwiedzić Muzeum Tatrzańskie i jego filie. Na szczególną uwagę zasługuje otwarta kilka dni temu wystawa fotografii Władysława Wernera. W Zakopane powstała też nowa linia autobusowa, która zawozi pasażerów pod Wielką Krokwie

Booking.com