prorock

To był pracowity weekend dla ratowników górskich

https://pixabay.com/pl/photos/%c5%9bnieg-zima-zimno-l%c3%b3d-sport-g%c3%b3ry-3048322/

W Tatrach ratownicy górscy w sobotę udzielili pomocy 15 osobom, w Karkonoszach ośmiu. To był bardzo pracowity weekend dla pogotowia górskiego. Prawdopodobnie to jeszcze nie koniec wzmożonych wysiłków ratowników. Zima w górach ma powrócić.

TOPR

W samych Tatrach. w miniony weekend, ratownicy udzieli pomocy 15 osobom. Najwięcej zgłoszeń było w okolicy Kasprowego Wierchu. Co więcej, to właśnie ratownicy dyżurujący w PKL Kasprowy Wierch dwukrotnie musieli wzywać śmigłowiec. Pierwszy raz do kobiet z atakiem epilepsji, drugi do narciarki z bolesnym złamaniem kończyny. Jak podało TOPR, wielokrotnie w ten weekend pomagali też skiturowcom i narciarzom. Dwie główne i najtrudniejsze wyprawy odbyły się w sobotę w godzinach późno wieczornych i nocnych. Pierwszy raz wezwani byli do trzyosobowej rodziny, która wyszła w góry nieprzygotowana. Ratownicy musieli zatem ich sprowadzić do Dolny Kondratowej z okolicy Suchy Czub. Drugi raz interweniowali na Północnym Filarze Świnicy, gdzie utknęło dwóch taterników.

TOPR informuje, że w tym tygodniu zima ma wrócić w ten region gór, zatem należy sprawdzać nie tylko komunikaty pogodowe, ale także stopnie zagrożenia lawinowego.

GOPR

Również dla Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego miniona sobota była dość pracowita. W Karkonoszach nadal panuje duży ruch turystyczny i to właśnie tam odnotowano bardzo dużą ilość zgłoszeń. Pomagano zarówno turystom, jak i skiturowcom oraz narciarzom. Łącznie pomocy w sobotę wymagało osiem osób, a ratownicy górscy wychodzili w rejony Szrenicy, szlaku zielonego na Czarnym Grzbiecie, Domu Śląskiego, Strzechy Akademickiej, pod Łabskim Szczytem, Smogorni.

Pętla nożna BEAL Air Step
Pętla nożna BEAL Air Step
82.9 PLN

proadventure.pl

Kask wspinaczkowy CT X-Arbor - green
Kask wspinaczkowy CT X-Arbor - green
220.99 PLN 259.99 PLN

proadventure.pl

Woreczek sprzętowy BEAL Glass Bucket
Woreczek sprzętowy BEAL Glass Bucket
85 PLN 92.70 PLN

proadventure.pl

Karabinek Air-Smith
Karabinek Air-Smith
70 PLN 79 PLN

proadventure.pl