prorock

To już ostatni dzień, w którym możecie samodzielnie zrobić oryginalne ozdoby choinkowe „perličkové vánoční ozdoby z Poniklé”

W niedzielę, 3 grudnia, będzie ostatnia szansa na wykonanie oryginalnych, szklanych, perłowych ozdób choinkowych w Pałacu w Sobieszowie. Jest to unikat wpisany na Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości UNESCO.

Początek grudnia to czas, w którym wybieramy choinkę, szukamy na jarmarkach świątecznych zabawek, które ją udekorują, wyjmujemy z piwnicy zeszłoroczne lampki i sprawdzamy, czy jeszcze działają. Jedni ozdoby choinkowe kupują, inni sami projektują. Jeśli należycie do tej drugiej grupy, a nie macie planów na niedzielę, 3 grudnia, to koniecznie udacie się do Pałacu w Sobieszowie. Dziś jest ostatni dzień, w którym możecie wziąć udział w niezwykłych warsztatach, na których stworzycie niesamowite i oryginalne perličkové vánoční ozdoby z Poniklé. To unikat, który w 2020 roku został wpisany na Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości UNESCO. Szklane, perłowe ozdoby choinkowe pochodzą z czeskiej, podkarkonoskiej miejscowości Ponikle. Warsztaty i Jarmark Zimowy w Sobieszowie odbędą się dziś od 12.00 do 17.00.

Fot. KPN

Booking.com