To już ostatni moment, aby podziwiać lodospady w Rudawce Rymanowskiej

https://pixabay.com/pl/photos/lody-sopel-lodu-woda-zima-%C5%9Bnieg-2068066/

Zima powoli dobiega końca. Dlatego to już ostatni moment, aby wybrać się do Rudawki Rymanowskiej i zobaczyć jej lodospady.

Lodospady to zamarznięta woda, która spadała z dużej wysokości. Jedno z najpiękniejszych zjawisk natury. Niestety, bardzo ulotne. Kiedy bowiem temperatura powietrza osiąga plusową temperaturę, woda rozmarza. Najpiękniejsze lodospady możecie oczywiście podziwiać w górach, zarówno w Tatrach, jak i Sudetach, czy Podkarpaciu. I właśnie w tym ostatnim regionie, znajduje się Rudawka Rymanowska, wioska z XVI wieku. Osada znana jest dzięki Krajowej Wystawie Bydła Simentalskiego i tworzących się tam lodospadów.

Lodospady w Rudawce Rymanowskiej powstają na klifie nad brzegiem Wisłoku. Są to dwie ściany usytuowane przy zakolach rzeki. Niestety, nie tworzą się od razu, gdy temperatura spada poniżej zera stopni. Aby móc je podziwiać, mróz musi utrzymywać się w tym regionie choć przez kilka dni. Jednak kiedy wreszcie pogoda zaczyna sprzyjać, lodowce sięgają ok. 20 metrów i są nie tylko mekką dla turystów podziwiających niesamowite dzieło natury, ale też dla wspinaczy. Ci doceniają zarówno Lodospad Główny usytuowany w pobliżu ściany Olzy, jak i Mały Lodospad znajdujący się na kolejnym zakolu Wisłoku.

Booking.com