prorock

To już pewne. Kolejna edycja Sylwestra Marzeń odbędzie się tradycyjnie w Zakopanem

https://pixabay.com/pl/illustrations/new-years-day-tapety-sylwester-972294/

Do ostatnich dni, nic nie było pewne w sprawie Sylwestra Marzeń w Zakopanem. Mówiło się, że w tym roku TVP nie wynajmie terenu na Równi Krupowej w celu organizacji noworocznej imprezy. Wiele osób było zawiedzionych. Jak się okazało, w ostatnich dniach umowa między władzami miasta a telewizją publiczną została podpisana. Tradycji więc stanie się zadość.

Władze Zakopanego potwierdziły, że wpłynęła do nich elektronicznie podpisana umowa z TVP odnośnie wynajmu terenu na Równi Krupowej. Ma być na niej zorganizowany Sylwester Marzeń. Rokrocznie w ostatnich latach impreza odbywała się w tym mieście, a w tym roku stanęła pod znakiem zapytania. Wiele osób było zawiedzionych, iż w tym roku nie usłyszy Zenka Martyniuka. Choć wiadomo, że telewizja publiczna zorganizuje wydarzenie w górach, to listy wykonawców jeszcze nie znamy. Tak więc występ króla disco-polo nadal stoi pod znakiem zapytania.

Jak wiadomo, prezes TVP w tym roku chciał wynająć powierzchnię do występów w innym mieście. Chodziło głównie o koszty. Jednak w ostatniej chwili zmieniono zdanie. Nie wiadomo tak naprawdę, co było tego przyczyną. Można tylko oprzeć się na plotkach, jakoby wpływ na to miał jeden z wysoko postawionych polityków partii rządzącej. Jaka jest prawda? Nie nam to zgłębiać. Najważniejsze, że górale są zadowoleni. Choć i tu zdania są podzielone. Z jednej strony bowiem miasto zarobi, z drugiej wielu mieszkańców Tatr uważa, że zamiast promować Martyniuka i inne gwiazdy, lepiej zaprezentować rodzimych artystów, którzy mają równie wielkie talenty.

Booking.com