Towarzyski jeleń w Kuźnicach

Przyrodnicy Tatrzańskiego Parku Krajobrazowego nie raz ostrzegali, aby nie podchodzić do dzikich zwierząt, celem zrobienia z nimi zdjęcia. Nie wzięli jednak pod uwagę sytuacji odwrotnej, kiedy to przedstawiciel fauny zapragnie selfie z człowiekiem. Jeleń w Kuźnicach postanowił zaprzyjaźnić się z jednym z turystów. Stał się nie lada atrakcją, a reakcje turystów były różne. To wideo trzeba zobaczyć.

Jeszcze wczoraj pisaliśmy, że największą populację zwierząt w Babiogórskim Parku Narodowym stanowią jelenie, ale jak się okazuje w Tatrach też ich nie brakuje. W dodatku są mniej dzikie, a wręcz spragnione towarzystwa ludzi. Można było to zaobserwować kilka dni temu w Kuźnicach, podczas, gdy jeden z nich postanowił zaprzyjaźnić się z mężczyzną, który stał spokojnie oparty o płot. I choć jeleń to zwierzę dzikie, w dodatku o tej porze roku może być też głodny (nie wiadomo więc jak się zachowa), turysta zachował „zimną krew”.

Całą sytuację można obejrzeć na prywatnym wideo, które zamieścił w Social Mediach jeden z członków grupy Tatromaniacy.

Warto przypomnieć w tym momencie, aby nie dotykać zwierząt, które do nas podchodzą, nie karmić ich i nie uciekać z krzykiem. Postawa mężczyzny jest godna podziwu, mimo potencjalnego zagrożenia zachował spokój. Nie rozdrażniło to zwierzęcia.

Nigdy nie podchodź do zwierzęcia, np. aby zrobić mu zdjęcie. Pamiętaj, że dzikie zwierzęta bywają niebezpieczne dla człowieka. Dokarmianie zwierząt nie poprawi ich losu. Dzikie zwierzęta szybko przyzwyczajają się do łatwego zdobywania pokarmu, zatracają naturalny lęk przed ludźmi i samowystarczalność. Mogą stać się agresywne i domagać się pożywienia z rąk człowieka”– ostrzegają przyrodnicy TPN.

Wideo pod tytułem „Zaklinacz jeleni” możecie obejrzeć tutaj.

Booking.com