prorock

Tragedia na Giewoncie

W czwartek doszło do tragedii na Giewoncie. W wyniku nieszczęśliwego wypadku, życie stracił mężczyzna. Spadł z bardzo dużej wysokości do Żlebu Szczerby.

W czwartek, 26 października, w godzinach wieczornych TOPR otrzymał zawiadomienie o tragedii na Giewoncie. O godzinie 17.58 do Centrali wpłynęło zawiadomienie, że grupa turystów znalazła na szczycie samotny plecak. Do akcji zostało przydzielonych siedmiu ratowników. Czterech udało się na szczyt, trzech do Doliny Strążyskiej. Podczas poszukiwań wykorzystano drony oraz śmigłowiec. Ciało po upadku z dużej wysokości znaleziono w Żlebie Szczerby. Ze względu na ciemności oraz trudny obszar do wydobycia ciała doszło nad ranem (godz. 4.30). Na miejsce wysłano wówczas kolejny zespół ratowników, który za pomocą lin zjechał po ciało Żlebem Szczerby. Akcja zakończyła się w piątek o godzinie 11.00. Zwłoki przekazano policji.

W górach panowały dzisiaj niekorzystne warunki do uprawiania turystyki. Od rana padał deszcz. Ponadto w wyższych partiach Tatr prognozowane są spadki temperatury poniżej ZERA, co sprawi że w najbliższym czasie warunki nie ulegną poprawie. Apelujemy o rozsądny dobór celów górskich wycieczek” – poinformowali w piątek wieczorem ratownicy TOPR.

Fot. Sz. Sztoch/TOPR

Booking.com