Trudne warunki w Tatrach. TPN i Tatromaniacy sugerują, aby nie wychodzić w góry

https://pixabay.com/pl/photos/g%C3%B3rskie-jezioro-wysokie-tatry-woda-2889294/

Dziś w Tatrach warunki nie są korzystne do górskich trekkingów. TPN i Tatromaniacy przestrzegają, aby zostać w domach i schroniskach. Oprócz deszczu i silnego wiatru, na śmiałków czekają powalone drzewa, spadające kamienie i gałęzie.

Tatrzański Park Narodowy poinformował dziś (sobota 21 październik), że na szlakach występują bardzo trudne warunki do trekkingu i wspinaczki. Wieje porywisty wiatr, a na szlaki mogą spadać gałęzie i drzewa, co powoduje bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia. Dlatego przyrodnicy od rana odradzają wyjścia w góry. Ponadto ze względu na ogromną siłę wiatru wstrzymano ruch konny nad Morskim Okiem.

Na forum Tatromaniaków, na jednym ze znanych portali społecznościowych, jeden z uczestników, Pan David, poinformował, że ruch pieszy o godzinie 9.50 do Morskiego Oka też był wstrzymany.

Ponadto wczoraj po godzinie 17.00 w Tatrach wiał potężny halny. W ostatnim tygodniu na szlakach zaś spotykało się śnieg i oblodzenia, między innymi na Kopie Kondrackiej, Świstówce Roztockiej, czy choćby na Przełęczy Krzyżne.

Booking.com